Forum

office 365 yapıland...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 365 yapılandırma outlook 2010 a bağlama

15 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
2,972 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben bu adresten  http://www.microsoft.com/tr-tr/office365/online-software.aspx  "
Orta Ölçekli ve Kurumsal İşletmeler için"

kullanıcı hesabı oluşturdum. Şirketimizin yapısı şu şekilde; activedirektory yapımız mevcut, kaspersky antivirüs kullanıyoruz, tüm kullanıcılar pop hesabından mail servisini kullanıyorlar. herkes de office 2010  home and buss kullanıyor.

benim yapmak istediğim bu deneme sürümünü kullanmak istiyorum. kurulu olan outlook a bağlayıp genel anlamda test etmek istiyorum. hesap oluşturdum sign in oldum ama sonrasında neler yapmam gerekli şöyle bir mail adresi oluşturdu. myname@şirketname.onmicrosoft.com örneğin bu hesabımı outlook da exchange hesap kurar gibi kuramıyorum bir takım eksiklikler var bu konuda yardımınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 30/04/2012 12:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Eksiklik yok yapı birebir aynı durumda. Bende test ediyorum ve sorunsuz çalışıyor. Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz eksik kalan nokta nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/04/2012 13:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Eksiklik yok yapı birebir aynı durumda. Bende test ediyorum ve sorunsuz çalışıyor. Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz eksik kalan nokta nedir?

test etmek istiyorum bilgisayardaki outlook a bağlayıp oluşturmuş olduğum hesabımı kullanmak ve bir kaç kişye oluşturup outlook a kurmak istiyorum nasıl kurabilirim? 

Gönderildi : 30/04/2012 15:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
portal.microsoftonline.com sayfasına girip login olduktan sonra orta kısımda bulunan Exchange altında manage linkine tıklayın.Açılan ekranda kullanıcılar ve gruplar kısmından yeni mail kullanıcılarını tanımlayın. Bu işlemden sonra denetim masasından posta ikonundan ekle yaparak exchange hesabınızı örneğin [email protected] olarak ekleyin şifresini girin.Yapılandırma otomatik olarak tamamlanacaktır.Bu işlemden sonra mail alıp verebilrisiniz.

http://technet.microsoft.com/tr-tr/exchangelabshelp/cc164290 ve http://onlinehelp.microsoft.com/en-us/office365-enterprises/ff637593.aspx buradan yararlanabilrisiniz. Ayrıca http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/02/24/webcast-office-365-kullan-m.aspx burada ofis 365 kullanımını anlatan videodan yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/04/2012 15:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam ben şimdi kurdum hesabı bilgisayarıma burada asıl sormak istediklerim var.

1- takvimi mi diğer oluşturduğum kişilerle paylaşıp onların takvimi de paylaştırıp görebiliyor muyum.?

2-kaydettiğimiz kişileri ortak kişileri exchange gibi görebiliyormuyuz? 

3- activedirectory ile entegrasyonu varmış onu nasıl kullanabiliriz.

4- ben exchange gibi bir serverda data yı tuttuğunu düşünüyordum yani başka bir bilgisayara kurulum yaptığımda direk serverdan mailleri çekecek diye düşünüyorum yani ost mantığında var mıdır böyle bir durum.

şu anda aklıma gelenler bunlar yardımınızı bekliyoruz ciddi düşünüyoruz bu tarz şeylere ihtiyac var yoksa server alacağız exchange kuracağız o işlemlerin de ayrı bir sıkıntısı var tabiki. 

Gönderildi : 30/04/2012 15:37

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

1-Örneğin kendi takviminizi sağ tıklayıp paylaş derseniz exchangede tanımlanmış farklı adresler varsa onların listesi gelir o listedekilere yetki dahilinde paylaştırabilirsiniz.
2-Kime yaptığınızda tanımlanan tüm mail adreslerini görebilirsiniz.Localde kaydedilen kişileride görebilirsiniz.
3-Federation Service yapısı ile entegrasyon sağlanabilir.
4-Ost mantığı var mailler Microsoft servislerinde duruyor.Bu nedenle kesintisiz her yerden eirşim sağlayabiliyorsunuz. Pop olarak ve imap olarakta kurabiliyorsunuz.Iphone v.s. kurulum yapabiliyorsunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2011/12/18/microsoft-office-365.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/02/12/seminer-office-365-buluta-giden-yol.aspx bu videoları izlemenizi şiddetle öneririm. Aklınızdaki sorular burada yanıt bulacak.

Gönderildi : 30/04/2012 15:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

1-Örneğin kendi takviminizi sağ tıklayıp paylaş derseniz exchangede tanımlanmış farklı adresler varsa onların listesi gelir o listedekilere yetki dahilinde paylaştırabilirsiniz.
2-Kime yaptığınızda tanımlanan tüm mail adreslerini görebilirsiniz.Localde kaydedilen kişileride görebilirsiniz.
3-Federation Service yapısı ile entegrasyon sağlanabilir.
4-Ost mantığı var mailler Microsoft servislerinde duruyor.Bu nedenle kesintisiz her yerden eirşim sağlayabiliyorsunuz. Pop olarak ve imap olarakta kurabiliyorsunuz.Iphone v.s. kurulum yapabiliyorsunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2011/12/18/microsoft-office-365.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/02/12/seminer-office-365-buluta-giden-yol.aspx bu videoları izlemenizi şiddetle öneririm. Aklınızdaki sorular burada yanıt bulacak.

hocam sistemimizde exchange server yok ama biz o mantıkta kullanmak istiyorum onun kurulumunu nasıl yapacağım bilginiz varmıdır bu konuda video linkinde ses olmadığı için ne yaptığını tam anlayamadım. bana yardımcı olurmusunuz. sistemde active directory var ama exchage server yok biz sistemde exchange olmadığı için office 365 i kullanmak istiyorum ve bunu nasıl ayarlayabilirim.

şu anda ben hesap oluşturdum ama pop olarak ekleyebiliyorum o da benim amacıma uymuyor. 

Gönderildi : 02/05/2012 14:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam bir şey daha soracağım ben şimdi pop3 olarak kullandığımız maillerimizi 365 de domain ekleyeceğiz exchange kullanmak için orada şirketname.com.tr yi eklediğim de bir sıkıntı olur mu? normalde kullananılan pop3 maillerle bir çakışma olur mu

Gönderildi : 02/05/2012 15:23

(@www-rizasahan-com)
_

Ofis 365 hesabınızı pop3 olarak ekleyebilrisiniz.  http://www.youtube.com/watch?v=mkasmfSpEiQ bu videoda adım adım gösteriyor.

Gönderildi : 02/05/2012 16:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

demekk istediğimi tam anlatamıyorum sanırım.

ben zaten pop3 olarak ekleyebiliyorum.

1.benim yapmak istediğim exchange gibi kullanmak ve outlook a o şekilde eklemek.

2. de domain eklersem office 365 de şu anda kullandığımız pop mailler de sıkıntı olurmu. yani biz varolan yapıda pop yapısında dışarıdan hizmet alıyoruz ve 60 a yakın pop3 hesabı var. ben şimdi 365 de domaini ekleyip yönlendirme yaparsam deneme sürümü olduğu için 10 kişi kullanabilecek. eğer diğer mailler pop3 den kullanamazlarsa büyük sıkıntı olur. yani abcşirket.com u ekleyip sonrasında da dışarıdan aldığımız da abcşirket.com domainindeki maillerde sıkıntı olur mu diye sorabiliyorum.

bende biraz zor anlatabildim sanırım ama yazarak biraz zor anlatılıyor galiba 

Gönderildi : 02/05/2012 17:18

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Veridğim linklere ve tariflere bakarsanız pop3 olarak dğeil exchange hesabı olarak eklemeyi gösteriyor. Autodiscover kaydı ile Exchange Rpc bağlantısı kullanarak hesap kurulumu yapılıyor.

Deneme sürümünü 25 kişi kullanabiliyor.Haziranda aktif olacak sistem.İsterseniz şu anda 25 kişi telefonla irtibata geçerek yükseltebilirsiniz.Gerçek domainizi eklerseniz pop3 firması ile bağı koparmanız gerekecek. Şu anda test olarak kulalnırsanız [email protected] olarak kullanabilrisiniz. Fiyatlar bu hafta belli olacak Türkiye için.

Gönderildi : 02/05/2012 20:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,
Veridğim linklere ve tariflere bakarsanız pop3 olarak dğeil exchange hesabı olarak eklemeyi gösteriyor. Autodiscover kaydı ile Exchange Rpc bağlantısı kullanarak hesap kurulumu yapılıyor.

Deneme sürümünü 25 kişi kullanabiliyor.Haziranda aktif olacak sistem.İsterseniz şu anda 25 kişi telefonla irtibata geçerek yükseltebilirsiniz.Gerçek domainizi eklerseniz pop3 firması ile bağı koparmanız gerekecek. Şu anda test olarak kulalnırsanız [email protected] olarak kullanabilrisiniz. Fiyatlar bu hafta belli olacak Türkiye için.

hocam peki ben gerçekte olmayan yani sahte bir domain ismi ile yapabilirmiyim yoksa mx kayıtlarını felan yaptırmam mı gerekli hocam kusura bakmayın sizde anlamışsınızdır baya tecrübesiz olduğumu fakat bu işi yapmam gerekiyor sizlere çok teşekkür ederim bana yardımınız için nasıl bir yol izleyeceğimden emin olmak istiyorum ve naıl yapacağımı adım adım anlatan bir yoldan ilerlemem gerekiyor video da izledim onun için az kasın gerçek domain i veryfy yapıyordun 

Gönderildi : 03/05/2012 02:45

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Test için dahi olsa sizin domainin gerçek olup olmadığını anlamak için bir kaç kriterden birine göre işlem yapıyor.Bu nedenle olmayan domain ile deneyemezsiniz. Verify yapmanızda bir sakınca yok zaten zarar vermez 🙂

Siz www.domaintescil.com adresinden bence 20 tlye bir domain alın. Burada dns işlemlerinizi v.s. yapabiliyorsunuz. Testler için bu domaini 1 yıl rahatça kullanın.

Gönderildi : 03/05/2012 11:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,
Test için dahi olsa sizin domainin gerçek olup olmadığını anlamak için bir kaç kriterden birine göre işlem yapıyor.Bu nedenle olmayan domain ile deneyemezsiniz. Verify yapmanızda bir sakınca yok zaten zarar vermez 🙂

Siz www.domaintescil.com adresinden bence 20 tlye bir domain alın. Burada dns işlemlerinizi v.s. yapabiliyorsunuz. Testler için bu domaini 1 yıl rahatça kullanın.

hocam aldım denemek için hosting hizmeti şimdi hosting sayfasından dns kaydı girecem ms= ile başlayan demi? 

Gönderildi : 03/05/2012 18:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam hostingi aldım ekledim domain 
Verified durumunda.

ben kullanıcı oluşturdum [email protected] diye

ama outlook da exchage hesabı kuramıyorum sunucu adına ne yazacam yada hala hazır değil mi anlamadım gitti internetten de office 365 exchange kurulumu diye aratıyorum bir türlü kurulamadı.

Gönderildi : 08/05/2012 11:45

Paylaş: