Forum

Office 365 Mail Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Mail Problemi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,445 Görüntüleme
(@batuhanogunlu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba şirketimizde office 365 kullanıyoruz. 180 adet mail hesabı var. Normalde hesaplarda problem yaşamazken, info hesabında sorun yaşıyoruz. Şirket içi mailler ya geç düşüyor yada hiç gelmiyor. Şirket dışına gönderdiğimizde hemen gidiyor. Bir çözüm  bulamadım yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Gönderildi : 15/02/2022 10:25

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

paylaşılan bir posta kutusu mu?

Gönderildi : 15/02/2022 10:39

(@batuhanogunlu)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @aytacarslan

paylaşılan bir posta kutusu mu?

Hayır paylaşılan posta kutusu değil, normal posta kutusu ama iki kişide tanımlı. Şimdiye kadar problem olmuyordu, cuma gününden beri problem yaşıyoruz.

Gönderildi : 15/02/2022 10:55

Onder N.
(@ondern)
Gönderiler: 14
Active Member

Gönderen: @batuhanogunlu

Merhaba şirketimizde office 365 kullanıyoruz. 180 adet mail hesabı var. Normalde hesaplarda problem yaşamazken, info hesabında sorun yaşıyoruz. Şirket içi mailler ya geç düşüyor yada hiç gelmiyor. Şirket dışına gönderdiğimizde hemen gidiyor. Bir çözüm  bulamadım yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Selam, Limit veya özel bir filtre uygulanmış olabilir.

Onder N

Gönderildi : 15/02/2022 11:18

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

dışarıdan info adresinize atılan mailin header bilgisini inceleyebilir misiniz? Mail sunucuya ne zaman düşmüş.

Gönderildi : 15/02/2022 11:40

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Gönderen: @batuhanogunlu

Merhaba,

Exchange Admin Center üzerinden Mail flow>>message trace yaptıktan sonra örnek bir mailin detaylarına tıklayın. Burada message events sekmesini genişleterek konuya dair daha iyi bilgi edinebilirsiniz. Mail gönderilme ve iletime arasında transport rule, yönlendirme vs bir şeye maruz kalmışsa burada görebilrisiniz. Bu da çözüm için oldukça yardımcı olur. 

Hatta bulguyu burada da paylaşabilirsiniz.

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 16/02/2022 09:09

Paylaş: