Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Belirli adreslere outlook ile mail gönderemiyoruz

Murat AJDER
(@majder)
Üye

Merhabalar;

Firmamızda yandex mail tabanını kullanıyoruz. İki firmaya Outlook üzerinden mail atamıyoruz.  Yandex mail üzerinden mail gönderebiliyoruz. Onlardan gönderilen mailler normal  geliyor. Ancak Outlook üzerinden gönderildiğinde karşı tarafa hiç mail düşmüyor, bizede herhangi bir bildirim gelmiyor. Durumu ancak maillere cevap gelmemesiyle öğrendik. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23/09/2019 14:26
Nazmi KAVALCI
(@nazmikavalci)
Üye

Merhaba daha önce böyle bir olay ile karşılaşmıştım birincisi outlook da imza kısmanda resim v.s var ise karşı tarafın hosting firması bu eklentileri tehtit olarak algılayıp mail i adrese iletmiyor imza kısmını kontro edin logo dan kaynaklı olabilir. ikinci konu ise ip adresiniz karşı tarafın hosting firmasında kara listeye alınmış olabilir beyaz listeye eklettirin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/09/2019 17:57
Murat AJDER
(@majder)
Üye

Merhaba Nazmi bey,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İlgili firmayla iletişim kuran arkadaşımız izinli olduğu için deneme şansımız olmadı. Ama deneyip size sonucu bildireceğim. Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/09/2019 11:34
Murat AJDER
(@majder)
Üye

@nazmikavalci

Merhaba Nazmi Bey;

Firmaya maillerimiz ulaşıyor şuan. Farklı firmalarla da aynı sorunu yaşamışlar, kendileri sorunu çözmüşler muhtemelen.  İlginiz için teşekkür ederim.

 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 26/09/2019 16:29
Paylaş: