Forum

Mail eklerini ortak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail eklerini ortaktaki dosyanın linkini verdirme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
11.8 K Görüntüleme
(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Natro xmail kullanıyoruz, şirket içerisinde arkadaşlar birbirlerine dosyayı ortaktan atmak yerine mail ile gönderiyor. Bunun yerine dosyayı outlook'a atınca linkini göndertebilecek bi eklenti varmıdır ? Buna benzer bi çözüm varsa paylaşabilirseniz sevinirim. 

Gönderildi : 16/09/2017 19:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Office 365 ve ondrive da veya office 365 ve sharepoint online üzerinde var, keza sharepoint + exchange 2016 üzerinde de var ama siz bunları kullanmadığınız için bunu bir eklenti ile yapmanız zor bence. Çünkü bu saydığım örneklerde dikkat ederseniz bir dosya kütüphanesi ve bir MTA var.

Belki owncloud ürünü var onu file server gibi kullanırsanız olabilir ama onda da outlook otomatik link üretir mi bakmak lazım. Zaten olsada bu arada muhtemel ucuz bir ürün olmaz ki zaten para verecekseniz office 365 geçin daha iyi.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2017 19:47

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Böyle bir eklenti vardır diye düşünüyordum. Daha önceleri pando isminde bir yazılım tanıtımınıza denk geldim. sanırım bu eklenti artık çalışmıyor bu eklentinin yerelde çalışanı lazımdı bana dosyayı yerelden paylaş gibi bir eklenti aslında. 

Teşekkür ederim bilgileriniz için. 

Merhaba,

Office 365 ve ondrive da veya office 365 ve sharepoint online üzerinde var, keza sharepoint + exchange 2016 üzerinde de var ama siz bunları kullanmadığınız için bunu bir eklenti ile yapmanız zor bence. Çünkü bu saydığım örneklerde dikkat ederseniz bir dosya kütüphanesi ve bir MTA var.

Belki owncloud ürünü var onu file server gibi kullanırsanız olabilir ama onda da outlook otomatik link üretir mi bakmak lazım. Zaten olsada bu arada muhtemel ucuz bir ürün olmaz ki zaten para verecekseniz office 365 geçin daha iyi.

Gönderildi : 18/09/2017 13:46

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Açıkcası ben bu şeklide bir eklenti olacağını sanmıyorum ek olarak link verse bile dışa atılan maillerde link nasıl çalışacak? burda iş son kullanıcıda bitiyor ağ 

üzerinde ortak bir klasör açıp kullanıcılar eki buraya kopyalayıp kullancılar bu linki göndermesi lazım.

Gönderildi : 18/09/2017 14:35

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Galiba aynı ağda olan arkadaşlar birbirine mail gönderdiklerinde dosya iletmeleri gerekiyor ve bu dosyanın linkini vermek istiyorsunuz sadece orneğin

\\192.168.1.2\dosyaadi.xlsx gibi

bunun için ortakdaki dosyaya sağ tıklarken shift tusuna basınız

Copy as path çıkacaktır. Burdan dosya yolunu direk maile eklerseniz sorun kalkacaktor diye düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 24/09/2017 15:16

Paylaş: