Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Email Spam Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@Farukipek)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Vultr üzerinde bir VPS sunucum var. MX, SPF, DKIM vs herşeyini yaptım. Ama bir türlü Gmail ve Outlook'a giden mailer gelen kutusuna düşmesi. Sürekli spam durumunda. Outlook'un postmasterına da kayıt oldum. İşin içinden çıkamadım açıkcası.

MXtool'da blacklistte değilim. MX, SPF sorguladığmda olumlu sonuç alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

IP: 45.32.159.116
Domain: farukipek.com

Yeni üye olduğumdna beklerken Yandex Maile kayıt yaptırdım. Onay bekliyorum ama bu sorun çözülürse başka siteler ile uğraşmadan direk kendi sunucum üzerinde mailimi kullanmak istiyorum

Gönderildi : 02/03/2017 20:57

(@Farukipek)
Active Member
Konu başlatıcı

Yandex Kurumsa Maile taşımama rağmen hala spam sorunu devam ediyor. Aynı sunucu üzerindeki farklı domain ile de denedim. Fakat sonuç aynı. Spam 🙁

Gönderildi : 02/03/2017 21:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

PTR kaydınızda sorun var.

https://mxtoolbox.com/domain/farukipek.com/

Biraz sabırlı olmanız lazım 🙂 aynı gün içinde birden fazla ns değişimi yapıyorsanız vakit tanımanız lazım. Haricen bu durumlar varsa domain'in geçmişi ile de ilgili. Zaman tanıyıp tekrar kontrol edin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2017 22:03

(@Farukipek)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için çok teşekkürler. 

Aklımda zaten hep o vardı. Sunucu üzerinde bir panel sayesinde direk yönlendirme yapabiliyorum. 

SMTP adresim mail.farukipek.com olarak mail gelmişti. 

Ben ise rDNS adresini > farukipek.com olarak girdim. Bu doğru bir şey mi?

Yoksa mail.farukipek.com mu yapmam lazım rDNS adresini?

Gönderildi : 02/03/2017 22:10

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

mail. olmalı.

http://sozluk.cozumpark.com/goster.aspx?id=1684&kelime=rdns-Reverse-DNS
http://www.beyaz.net/tr/dokumanlar/reverse-dns-kaydi-olusturmak.html

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/03/2017 22:47

(@Farukipek)
Active Member
Konu başlatıcı

rDNS kısmını da mail.farukipek.com olarak yapılandırdım.Mxtool'da şuan hata göstermiyor.

Aşağıdaki gibi Domain DNS ayarlarını da yapılandırdım. Bahsettiğiniz gibi beklemeliyim sanırım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/03/2017 01:43

Paylaş: