Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

MailEnable kullanıyoruz artık spam olayları aldı başını gidiyor. Mail adresi engellemekle durdururuz diyoduk ama mailler artık bizim domain ismiyle geliyor. Yani @(bizimdomainadi).com olarak geliyor. ben bunları nasıl durdurabilirim? abartısız günde 50 tane spam maili geliyor.

Gönderildi : 18/07/2016 13:16

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Mailenable'de bende cok ugrastim ama ugrasmak yerine spam gateway ile durumu cozdum. Spam gateway cozumlerine yonlenebilirsiniz, acikcasi ben fortimail ile cozum buldum.

Gönderildi : 18/07/2016 13:18

(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

söyledikleriniz hakkında bilgim yok nedir nasıl kurulur vs.anlatan makale tarzı birşeyler varmı?

Gönderildi : 18/07/2016 14:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

mailenable spam sorunu için, dnsbl kullanabilirsiniz.

aşağıdaki adresten yararlanabilirsiniz.

http://www.onlinedestek.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/170

spam gateway almayı düşünürseniz, bu kadar yatırım yapıncaya kadar kerio connect'i test ederek kullanabilirsiniz.

antivirus ve antispam entegre gelip, windows/linux/osx platformalarında çalışabiliyor.

http://www.kerio.com.tr/products/kerio-connect

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/07/2016 18:49

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Trend Micro HES ürününü öneririm. Kurulum felan uğraşmanıza gerek yok. Consola domain'inizi ekledikten sonra MX kayıtlarınızı Trend Micro'dan gelen maildeki gibi ayarlamanız yeterli olacak.

Çalışma Mantığı şöyle. Dışarıdan size gönderilen bir mail önce TM sunucularına gidiyor. Orada Spam, AV filtrelerinden geçip sizin mail sunucunuza teslim ediliyor.

Gönderildi : 20/07/2016 19:13

Paylaş: