Forum

MailEnable SSL Sert...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MailEnable SSL Sertifikası Ayarları

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,769 Görüntüleme
(@ihsanakyildiz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Kurulumunu Yeni Yaptığım Windows Servere MailEnable Kurdum. Mail Yolladığımda Şifreleme Hiç Biri Yazıyor ve Kırmızı Uyarı Veriyor. Sistem İçin TLS yada SSL Kurmak İstiyorum. Standart MailEnable Kurdum Ne Gibi Bir İşlem Yapmam Gerekiyor.

Gönderildi : 24/02/2016 19:47

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Mailenable standard versiyonda TLS yada SSL desteği bulunmuyor bu özellikleri kullanmak istiyorsanız professional yada enterprise sürümlerine geçmeniz gerekiyor.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/02/2016 19:56

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Cevabın İçin Teşekkür Ederim. Sormak İstediğim Bir Soruda Deneme Amacıyla Profesyonel Deneme Sürümünü Kuracağım Orada Kısıtlama Var mı? Deneme Sürümünde de TLS yada SSL Desteğini Alabilecek miyim?

Gönderildi : 24/02/2016 20:20

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Professional yada Enterprise sürümlerin denemelerinde herşey full. Yani verilen deneme süresi boyunca ücretsiz olarak tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Ancak süre bittiğinde kullandığınız ekstra özellikler yani örneğin TLS özelliği demo süre bitiminde devre dışı kalıyor ve MailEnable Standard'mış gibi davranmaya başlıyor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/02/2016 20:24

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Professional yada Enterprise sürümlerin denemelerinde herşey full. Yani verilen deneme süresi boyunca ücretsiz olarak tüm özellikleri kullanabiliyorsunuz. Ancak süre bittiğinde kullandığınız ekstra özellikler yani örneğin TLS özelliği demo süre bitiminde devre dışı kalıyor ve MailEnable Standard'mış gibi davranmaya başlıyor. 

Hocam Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/02/2016 21:38

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, kolay gelsin 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/02/2016 23:33

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Güvenli E-Posta Yollamak için Oluşturduğum Subdomaine Rapidssl aldım. IIS üzerinden kurulumunu yaptım daha sonra MailEnable den ssl kurduğum subdomanini seçtim smtp ayarlarını falan her şeyi bu subdomain üzerinden yaptım. WebMailden mail yolladığımda gmail hala şifreleme güvenli değil gibi bir yazı veriyor hotmail servislerine de mail gitmiyor.

Daha ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 27/02/2016 05:27

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Mailenable admin panelinden localhost sekmesine sag tus tiklayip ozelliklere gelin. SSL sertifika bolumu var, ilgili ssl sertifikasini secebilirsiniz.

Birden fazla domain / IP niz varsa yine ayni menude general sekmesinde IP bindings var, ilgili domain/IP yi secip icerisinde SSL atayabilirsiniz.

Gönderildi : 27/02/2016 14:01

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Bu Söylediklerinizi Yaptım SSL Portu 587 Yerine 465 Olarak ta Ayarladım ama SSL Portuyla Mail Hesabına Bağlanamadım.

Gönderildi : 27/02/2016 23:17

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

SMTP Ayarlarından SSL gerekli olarak ayarladınız mı ? 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 28/02/2016 00:36

(@ihsanakyildiz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet ayarladım ama ama yinede olmadı. Birde Sıfır IP Adresi Hiç Mail Yollanmamış Tertemiz IP ve Sunucu Sadece Kendime Bir Kaç Tane Deneme Maili Yollamıdım. Az Önce mxToolboxdan Bir Kontrol Ettim Kara Listeye Alınmış Neden Oluyor Bu Daha Öncede Başıma Geldi MailEnable İlen mi Alakalı?

Gönderildi : 28/02/2016 03:05

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Blacklist'e bircok nedenden dusebiliyorsunuz, sadece mail serverinizda tanimliysa eksik kayitlardan olmasi muhtemel.

Domain adini payalsirsaniz yardimci olabiliriz sanirim

Gönderildi : 29/02/2016 13:22

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Aldığınız IP adresi daha öncende blacklist'te olabilir, sonuçta aldığınız IP adresini RIP'ten almıyorsunuz ve bir sağlayıcıdan alıyorsunuz bu sağlayıcı daha önce başkasına vermiştir muhtemelen. 

IP adresini aldığınız yer ile görüşüp değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 29/02/2016 17:10

Paylaş: