Forum

Exchange Management...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Management Console özellikleri?

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@HulusiFurkanGurler)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi çalışmalar.

Consele da daha fazla özellik varken şimdi daha aza düştü.

Örneğin anti-spam sekmesini göremiyorum. bunu geri getirmek için ne yapılmalıdır? 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 30/03/2015 14:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kullandığınız versiyon nedir? 2013 mü?
2013 ise eğer 2013'te roller ve mimari değişti. Artık web base bir yapı ile yönetim söz konusu. Web Base konsolun yetmediği yerde tüm fonksiyonlar için power shell kullanılmakta.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/03/2015 14:07

(@HulusiFurkanGurler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kulladığım sürüm 2010'dur. bunun için yapılması gereken nedir. 

Gönderildi : 30/03/2015 14:48

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Kulladığım sürüm 2010'dur. bunun için yapılması gereken nedir. 

Merhaba,

Ekran görüntüsü paylaşır mısınız ? Eksik olan özellikler nelerdir ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2015 14:51

(@HulusiFurkanGurler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 01/04/2015 21:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hangi kullanıcı ile oturum açtınız? bu yetki problemi. oturum açtığınız kullanıcının yetkisi olmayabilir. Exchange Security gruplarına bir bakın, oturum açmış olduğunuz kullanıcı bazı gruplarda olmayabilir.

Gönderildi : 02/04/2015 00:10

(@HulusiFurkanGurler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

hangi kullanıcı ile oturum açtınız? bu yetki problemi. oturum açtığınız kullanıcının yetkisi olmayabilir. Exchange Security gruplarına bir bakın, oturum açmış olduğunuz kullanıcı bazı gruplarda olmayabilir.

Kontrol ettim değişen birşey olmadı. 

Gönderildi : 03/04/2015 12:13

(@HulusiFurkanGurler)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Merhaba,

bu konu hakkında başka bir yol var mıdır dediklerinizi uyguladım değişen bir şey olmadı. 

Gönderildi : 14/04/2015 14:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Exchange security groups üyelerini bir kontrol edin. oturum açmış olduğunuz kullanıcı hesabı gruplarda var mı? yada role management ataması yapılmış ise onu kontrol edebilirsiniz.

bu yetkisel bir problem olmalı. 

Gönderildi : 16/04/2015 13:48

Paylaş: