Forum

Outlook adress list...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook adress listesini ,contact kısmında nasıl görebilirim ?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
595 Görüntüleme
(@korayyasan)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

outlook adress listemdeki kişileri ,contact kısmında göremiyorum bunun için ne yapmam gerekli ?  

Gönderildi : 14/07/2013 11:36

(@korayyasan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

outlook 2010 kullanıyorum 

Gönderildi : 14/07/2013 11:37

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Önce contact kısmında mail adresi olan herhangi bir contact oluşturup denemenizi tavsiye ederim. Bu çözüm olmazsa mail ayarlarında adressbook kısımında hangi .pst file'a ait adress listesini kullan diye bir ayar seçilmiş onu kontrol etmeniz gerekecek. Aktif kullanılan .pst seçili olması gerekir.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2013 16:05

(@korayyasan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

mail ayarlarında  adressbook kısmında kullandığım pst ye ait adres listesini kullan seçili ,fakat adressbook kısmındaki listeyi contact lar kısmında göremiyorum

Gönderildi : 16/07/2013 15:55

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Koray bey ben yanlış anlamış olabilirim kusura bakmayın adress listesinde gördüklerim derken tam neyi kastediyorsunuz? Yani kullanıcılar derken neyi kastediyorsunuz? daha önce mail attığınız mail adreslerimi yoksa mail sunucunuzda tanımlı kişlermi benim kafam karıştı özür dilerim. 🙁

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/07/2013 00:56

(@korayyasan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Recep bey merhaba ,

Öncelikle yardımınız için teşekkürederim .Maili detaylandırmadığım için kusura bakmayın

Calıştığım kurumda  exchange server mevcut outlook addresbook penceresinde herkesin mailini görebilmekteyim fakat aynı listeyi contacts ekranında göremiyorum yani contact ekranına geldiğimde boş görünüyor . addresbook  pencersinde çıkan listeyi contacts kısmına import veya replice edebilirmiyim böle bi özellik mevcutmudur.

çünki contacts kısmındaki mail adrelerinin görülmesi demek akıllı telefonlarda mailbox yapılandırdığımda gelen email adres listesinden arayan kişilerin maillerinde yükledikleri fotoğrafların görünmesi demek  bu çok faydalı bi özellik bunu kullanmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

Gönderildi : 17/07/2013 17:47

Paylaş: