Forum

Domino Server 100 %...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domino Server 100 % CPU tüketiyor

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bugün itibari ile domino yüklü sunucum 100 % CPU tüketmeye başladı. Sunucumu Restart ettiğimde problem yaklaşık 2 saat boyunca düzeliyor lakin CPU kaynak tüketimi kademeli bir şekilde artmaya başlıyor. Kaynak izleyiciden baktığımda aşırı derecede CPU kaynağını tüketen servis nsmtp servisi sadece smtp servisini restart ettiğimde yine değişen birşey olmuyor. Sunucuyu restart ettiğimde problem geçici olarak düzelmekte böyle bir problem neden olabilir acaba ? 

Gönderildi : 04/02/2013 20:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Mehmet Bey,

Domino Server versiyonu nedir ? Daha önce ben buna benzer bir sıkıntıyı 6 versiyonunda yaşamıştım ve patch yaparak düzeltmiştim. Muhtemelen sizin sorunda bundan kaynaklı olabilir.

Eğer windows ortamında kullanıyorsanız virüs taramasından geçirmeyi unutmayınız. 

Gönderildi : 05/02/2013 01:58

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rafet bey 

Domino 8.5 versiyonunu kullanıyorum. Dediniz gibi virüs taraması da yaptım. Herhangi bir şey çıkmadı yanlız bu gece itibari ile gözlemlediğime göre CPU da herhangi bir artış olmadı. Bakalım gün içerisinde nasıl bir hal alacak.

Gönderildi : 05/02/2013 11:20

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

smtp portundan yogun bir trafik  geliyor olabilir.

Firewall kullanıyorsanız smtp trafiğinizi incelemenizi tavsiye ederim çünkü server ı çok fazla meşgul edecek bir smtp trafiğiniz varsa büyük ihtimalle saldırı altındasınız demektir.

Gönderildi : 12/02/2013 16:37

Paylaş: