Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

MTA's poor reputation. apews sorunu. 🙁

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,263 Görüntüleme
(@erkanertem)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ve gerçekten cok buyuk bir sorunum var. sorunum ile ilgili yazıları okudum araştırdım ama acıkcası tam anlayamadım. önce kısaca sorundan önce sorunu yaşadıgım firmayı anlatim.   size firmada  kerio mail server kurulu . hosting'i  bluehost.com dan alıyorum. mx kayıtı ile mailleri adsl sabit ip adresime yönlendiriyorum. tabiki kerio kurulu oradada. ilk zamanlar sorun yoktu sonradan blacklist'e girmeye başladı , bu defa onlara mail atarak removed yaptırdım . ama bugunde başıma apews cıktı i blackliste baktıgımda listede gozukmuyorum, fakat inceledigimde apews de listede gozukuyorum. ip de değiştiremem bunu nasıl çzöücem acaba acilen mail atmaları gerekiyor ve işin içinden cıkamıyorum  reverse kayıdımda var ttnete . öncelikle mailde aldıgım hatayıda yazıyorum size serverın ip adresi ile birlikte  . neler yapmam gerekitigini yazarsanız sevinirim. sitede yaptıgım araştırmada kontrol etmem gereken şeyler vardı onlarıda kontrol olmadı birtürlü . birde en son bu sorunu ararken smarthost 'u duydum o zaman sorun kalmıyormuş . bu hizmeti nerden alabilriim kerio desteklermi. şimdiden yanıtlarınız için tşkler .

hata mesajı :   mail3.hartmann.info: 554-mail3.hartmann.info554 Your access to this mail system has been rejected due to the sending MTA's (88.247.50.84) poor reputation. If you believe that this failure is in error, please contact the intended recipient via alternate means. 

Gönderildi : 02/05/2012 19:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Erkan bey merhaba,

Öncelikle elinizden çok bir şey gelmez, çünkü sizin ip adresiniz gerçekten ciddi anlamda kara listelere girdiği için çıkarmak zor. Zaten birinden çıksa diğerine giriyorsunuz. En iyi çözüm ip değiştirmek yok derseniz smart host kullanabilirsiniz tabiki.

Smart host şu demek, siz mail server' a mailleri kendin gönderme şu ip adresindeki smtp server a yolla, o benim adıma relay yapacak diyorsun, bu hizmeti örneğin sadecehosting den veya sizinde çalıştığınız hosting firmasından satın alabilirsiniz, bu sayede temiz bir mail gönderimi yapabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2012 02:35

(@erkanertem)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

yanıtınız için çok teşekkür ederim. sadecehosting'e mail attım saolsun hemen dönduler fakat onlar kerio üzerinde kullanılabileceği konusunda tam emin değiller. sizin deneyiminiz oldumu acaba kerio mail server da. ayrıca nasıl aktif edebilirim. smtp kısımına smarthosting 'in veridigi ip adresinimi yaıcam acaba sadece. 

Gönderildi : 03/05/2012 14:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

her mail server' da smart host özelliği vardır.

bakın burada gerekli ekran görüntüsü var

http://forum.unifiedemail.net/default.aspx?g=posts&t=42

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2012 00:44

(@OnurUslu)
Gönderiler: 1
New Member

Hakan Bey Merhabalar,

Bende aynı sıkıntıyı cekiyorum nasıl bir cozum bulabilirim?

Hata maili asagıda

There was an error while attempting do deliver your
message with [Subject: "IZMIR - ALICANTE 20'DC & 40'HC NAVLUN TALEBI
// "] to ....................
 MTA sg2nlvphout03.shr.prod.sin2.secureserver.net received this response from
the destination host IP - 193.163.255.184 - 554 , Your access to this mail
system has been rejected due to the sending MTA's poor reputation. If you
believe that this failure is in error, please contact the intended recipient
via alternate means..

Gönderildi : 04/08/2014 15:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

MTA nedir?

Gönderildi : 04/08/2014 18:06

Paylaş: