Forum

outlook imap ile ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook imap ile mail silme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
3,911 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Outlook içinde imap hesabımda inbox içindeki mail sildiğimizde üstü çizili olarak işaretleniyor. Bunu silinmiş öğelere göndermenin bir yolu varmıdır?

Gönderildi : 16/03/2012 15:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/purge-imap-items-marked-for-deletion-HP010080420.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2012 18:46

(@ilyasgokgoz)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba,

şirket maillerinin birden fazla hesapta kullanılması sebebi ile imap olarak kurulum yaptığımda Outlook üzerinden gelen bir maili silmeye çalıştığımda Nesne bulunamadığı için silinemiyor diye bir ileti alıyorum ne yaptıysam başarılı olamadım.Konu ile ilgili desteğinizi rica ederim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/01/2018 16:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33034
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

IMAP çok sağlıklı bir protokol değil, temel nedeni ise çok hızlı mail alan, silen, değiştiren posta kutularında sync sorunları yaşanır aynı senin anlattığın gibi bu nedenle tavsiyem daha kurumsal bir mail hizmetine geçmen.

Örnek IMAP hizmetini bir ISP veriyordur, onlar mail enable gibi ucuz ürünler üzerinden hizmet vermeye çalıştıkları için ( haklı olarak tabiki, office 365 3.5 dolar iken daha ucuza bir mail hizmeti isteyen müşteriye exchange hosted vermek zor ) bu tür sorunları görmeniz normal.

Özetle, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2018 22:19

Paylaş: