Forum

IPAD2 - Exchange 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPAD2 - Exchange 2007 authentication sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@YILDIRIMISGOREN)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

IPAD2 den Excahnge 2007 bağlantısında sorun yaşıyorum. Sorunum şöyle;

AD Server 2003 , Exchange 2007 kullanıyorum. IPAD2 üzerinde exchange sunucu ayarlarını yapılandırırken (LAN üzerinden) sunucu ile bağlantı yapılamadı hatasını alıyorum fakat devam et dediğimde bana SSL sertifikasını getiriyor.  Sertifika bilgilerini görüntülüyorum. Fakat daha sonra parola hatalı diyerek devamlı parolamı soruyor. Yani server ile otantike olamıyorum. Kullanıcı tarafında mobile access açık. 

Sistemimde Blackberry (BIS ile çalışıyor) haricinde başka mobile çalışan cihaz yok. RPC over HTTP ile notebooklardan ve uzak lokasyonlardan sistemim çalışıyor. Outlook anywhere çalışıyor. Exchange tarafında tüm sistem ve ActiveSync ayarlarımı baştan kontrol ettim. Aksi bir durum göremedim. Oldukça fazla makale araştırdım ama bu sorun ile ilgili bir makale ve çözüm bulamadım.

SSL sertifikamı sertifika sunucumdan(exchange) cihaza import ettim. Cihazın ayarlar-genel sekmesinde sertifikamı görüyorum.   

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.   

Gönderildi : 13/02/2012 16:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

SSL sertifikasını cihaza import etme şansınız var mı? import edip deneyebilirmisiniz?

NOT: iPAD hiç kullanmadığım için cihaza SSL import edilebilir mi bilmiyorum. 

Gönderildi : 13/02/2012 16:25

(@YILDIRIMISGOREN)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Etmiştim hocam onu da ekledim şimdi konuya. 

Gönderildi : 13/02/2012 17:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İpaddeki 3 g ayarını kapatıp, tekrar açın. Çok önce bir kişinin iphonunda böyle bir sorun yaşamıştım. Turkcelli arayarak 3 g ayarlarını resetlemişlersi. Sonrasında çalışmıştı. Tam hatırlamıyorum ancak servis sağlayıcı ile bi görüşseniz belki işe yarayabilir.

Gönderildi : 16/02/2012 02:12

Paylaş: