Forum

varsayılan e-posta ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

varsayılan e-posta klasörleriniz açılamıyor. bilgi deposu açılmadı.

17 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
5,602 Görüntüleme
(@gulayesen)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

microsoft outlook 2010 kullanıyorum exchange üzerinden ve hesabı tanıtıp mail açmak istediğimde bu hatayı alıyorum. netten baktım ama deidkleri yöntemlerden bir sonuç alamadım! fikri olan var mı?

Gönderildi : 22/12/2011 17:09

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Profili kaldırıp , yeni bir profil tanımlayarak test ettiniz mi?

Gönderildi : 22/12/2011 17:28

(@gulayesen)
Active Member
Konu başlatıcı

5-6 kez kaldırdım profili ve de ofis kaldırıp geri kurdum (: ama değişiklik olmadı.

Gönderildi : 22/12/2011 17:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Makinayı local admin veya domain admin ile açıp sorunlu kullanıcının profil isimini rename edip login olarak yeni bir profil oluşmasını sağlayın. Outlook hesabını tekrar ekleyin bu işlemden sonra sorun çözülür ise eski ismi dğeişen profilden gerekli dosyaları kopyalayın bakalım ne olacak işlem sonucu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/12/2011 18:26

(@gulayesen)
Active Member
Konu başlatıcı

ilgilnize teşekkür ederim konuyu çözüdüm belki başka bir kişinin de işine yarar... bilgisayar workgroupta çalışıyordu. masa üstü belgelrin yedeğiniz aldım ve administrator hesabını ve profilini sildim bilgisayarı yeniden başlattım. bunu yapmadan önce bir tane admin diye kullanıcı acıp administrators grubuna üye ettim. sonra administrator hesabını açıp ynei bir oturum açtım. ve mail yenide ayarladuım sorun çözüldü. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/12/2011 18:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geçmiş olsun.Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/12/2011 18:34

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 22/12/2011 19:20

(@gulayesen)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkürler tekrardan..

Gönderildi : 23/12/2011 11:39

(@EbruAyhan)
Gönderiler: 3
Active Member

Ben de problemi bu şekilde çözdüm. Teşekkür ederim..

Gönderildi : 21/02/2012 01:04

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Active directory ortamı ve exchange 2003 var. Önceden profili silip yenisini oluştururarak problem düzeliyordu fakat şimdi düzelmiyor.Deneme yanılma ile değilde doğrudan nokta atışı yapılarak bir çözümü varmıdır. İlgilenecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/04/2012 20:04

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bunun bir sürü sebebi olabilir. lokaldeki ost dosyanız bozulmuş olabilir, scanost veya scanpst yapmanız lazım, sunucudaki mailboxunuz bozuk olabilir, bunu sunucuda düzeltmek lazım. owa üzerinden kontrolde sorun olmuyorsa düşük ihtimal, firewalllu bir av kullanıyorsunuzdur o bozulmuştur, outlook profilinizde bir sorun vardır yeniden yaratmak gerekir. velhasılı siz problemin detayını ne kadar çok verirseniz o kadar nokta atışı yardım alırsınız.

Gönderildi : 09/04/2012 20:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Active directory ortamı ve exchange 2003 var. Önceden profili silip yenisini oluştururarak problem düzeliyordu fakat şimdi düzelmiyor.Deneme yanılma ile değilde doğrudan nokta atışı yapılarak bir çözümü varmıdır. İlgilenecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Hata tam oalrak nedir? Outlooka connect mi olmuyor? Sorun tüm userlarda mı yoksa tek user da mı? Detay verirseniz yardımıc olalım.

Gönderildi : 13/04/2012 03:07

(@anonim)
Famed Member

Aslında bu tarz sorunlarımızı arkadaşlarında belirttiği gibi profili silip yeniden oluşturarak düzeltebiliyorduk.Bu sefer sorun üst düzey bir yöneticide oluştu.Profili silip yeniden oluşturmamıza bilgisayarı 2-3 kez formatlamamıza ve daha denediğimiz bir sürü yönteme rağmen bir türlü problem  düzelmedi.OWA üzerinden düzgün çalışan hesap outlookta çalışmadı.Çareyi active directory üzerinden ilgili hesabı tamamen silip yeni bir hesap oluşturarak düzeltebildik.Tabi buda IT ye bir dünya iş çıkardı.Yeni hesabın SID i farklı olduğu için File Server üzerindeki yetkilerde gitti.BES serverdan tutunda file server vb. o kadar çok şeyi etkilendi.Ne için alt tarafı bir "varsayılan e-posta klasörleriniz açılamıyor. bilgi deposu açılmadı." hatasını düzeltemedik diye. 1000+ kullanıcının olduğu bir AD ortamında arada böyle sorunlar çıkabiliyor.Profil silmek ve sonrasında dataları yeni profile taşımaktansa belki bir registry ayarı ile yada basit bir ayarla bu çözülebilmeli diye düşünüyordum o yüzden nokta atışlı bir çözüm isteğinde bulundum.

Gönderildi : 28/04/2012 19:40

(@SelcukUzun)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Merhabalar,

Aynı problemi bende yaşadım, yukarıda ki çözüm önerilerini denemeden önce sistem geri yükleme yaptım kolayca çözüldü. Fakat bir nokta dikkattimi çekti bu sorun öncesinde windows system güncelleme yapmış ilgili güncelleme tekrar yüklenince belki aynı problem yaşanabilir.

Bilgilerinize

Gönderildi : 22/04/2014 14:32

(@anonim)
Famed Member

Active directory Windows server 2003 ten 2012 ye exchange 2003 ten 2010 sp1 e geçtiğimizden bu yana bu tarz sorunlarımız hiç olmadı.

Gönderildi : 22/04/2014 14:55

(@CemErkan)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Ek bilgi olarak ekleme yapmak istedim

Aynı sorun ile bende karşılaştım , [email protected] olan maili [email protected] yapınca hata almadım, belki işinize yarar

Gönderildi : 07/07/2014 18:33

(@savasboluk)
Gönderiler: 34
Trusted Member

aynı sorunla karşılaştık, psota kutusu kaldırıp tekrar ekleme profil silip yeniden ekleme hareketleriyle çözüme ulaşamadık ancak şöyle bir çözüm bulduk

Denetim Masası> Posta> Veri Dosyaları> Veri Dosyaları 'da yeni bir Veri dosyası ekleyip Offcie klasöründe PostScan.exe  ile onarma yapıp tekrardan eski veri dosyasını varsayılan yapınca problem çözüldü.

Gönderildi : 26/12/2014 18:28

Paylaş: