Forum

Outlook, 'Kişiler' ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook, 'Kişiler' Hakkında.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@yasinaltunoglu)
Gönderiler: 105
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar.

Şirket'de 10 adet pc var. hepsinde outlook hesapları kurulu sorunsuzca çalışmakta. bazılarında 2007 office, bazılarında ise 2010 office kurulu. Şöyle birşey mümkünmüdür;

Telefon rehberini tamamen Sekreterin outlook hesabının Kişilerine tek tek gireceğiz. Ve ben sadece kişileri diğer pclere alabilirmiyim? herkes görebilecek. Yapılabilirse yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2011 02:08

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

selam arkadaşlar.

Şirket'de 10 adet pc var. hepsinde outlook hesapları kurulu sorunsuzca çalışmakta. bazılarında 2007 office, bazılarında ise 2010 office kurulu. Şöyle birşey mümkünmüdür;

Telefon rehberini tamamen Sekreterin outlook hesabının Kişilerine tek tek gireceğiz. Ve ben sadece kişileri diğer pclere alabilirmiyim? herkes görebilecek. Yapılabilirse yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Kişileri paylaşıma açıp diğer kişilere gerekli yetkileri vererek bu işi çözebilirsiniz. Bizde şirkette yönetici hesaplarında bunu yapıyoruz.

Gönderildi : 03/12/2011 02:20

(@yasinaltunoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Erdem Bey,

teşekkürler yanıtınız için, biraz daha açık olursanız çok sevinirim. Kişileri nasıl paylaşıma acacağım? 🙁 Birde bunun için Exchange server yapısına ihtiyaç var mıdır? Pcler Workgroup olarak çalışmakta.

Gönderildi : 03/12/2011 02:24

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Merhaba Erdem Bey,

teşekkürler yanıtınız için, biraz daha açık olursanız çok sevinirim. Kişileri nasıl paylaşıma acacağım? 🙁 Birde bunun için Exchange server yapısına ihtiyaç var mıdır? Pcler Workgroup olarak çalışmakta.

Workgroup ortamında Exschange olmadan hiç denemedim. 🙁 Ama paylaşıma açmak için Contact grubunuzun üzerinde Sağ klik - Properties - Sekmelerden de Permissions seçerseniz istediğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz.

Not: Workgroup ve Exchange olmayan ortamda denemedim. Siz deneyip buraya bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/12/2011 10:08

(@yasinaltunoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu şu şekilde çözdüm arkadaşlar. çok basitmiş 🙂 Outlook 2007'de kişiler 'e tıklıyorum. Sonra Ctrl+A ile hepsini seçip sürükleyerek. Bir klasöre atıyorum. Daha sonra diğer pc ye geçerek aynı yöntemle sürükleyerek Kişilere atıyorum. Herkese kolay gelsin.

Gönderildi : 05/12/2011 12:40

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Sorunu şu şekilde çözdüm arkadaşlar. çok basitmiş 🙂 Outlook 2007'de kişiler 'e tıklıyorum. Sonra Ctrl+A ile hepsini seçip sürükleyerek. Bir klasöre atıyorum. Daha sonra diğer pc ye geçerek aynı yöntemle sürükleyerek Kişilere atıyorum. Herkese kolay gelsin.

Geri dönüş için teşekkürler. İyi bir yöntem bulmuşsunuz. 🙂

Gönderildi : 06/12/2011 13:54

Paylaş: