Anasayfa » Forum

Outlook, 'Kişiler' Hakkında.  

RSS
Yasin Altunoglu
(@YasinAltunoglu)
Üye

selam arkadaşlar.

Şirket'de 10 adet pc var. hepsinde outlook hesapları kurulu sorunsuzca çalışmakta. bazılarında 2007 office, bazılarında ise 2010 office kurulu. Şöyle birşey mümkünmüdür;

Telefon rehberini tamamen Sekreterin outlook hesabının Kişilerine tek tek gireceğiz. Ve ben sadece kişileri diğer pclere alabilirmiyim? herkes görebilecek. Yapılabilirse yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 03/12/2011 01:08
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Devbabafingo"]

selam arkadaşlar.

Şirket'de 10 adet pc var. hepsinde outlook hesapları kurulu sorunsuzca çalışmakta. bazılarında 2007 office, bazılarında ise 2010 office kurulu. Şöyle birşey mümkünmüdür;

Telefon rehberini tamamen Sekreterin outlook hesabının Kişilerine tek tek gireceğiz. Ve ben sadece kişileri diğer pclere alabilirmiyim? herkes görebilecek. Yapılabilirse yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

[/quote]

Merhabalar,

Kişileri paylaşıma açıp diğer kişilere gerekli yetkileri vererek bu işi çözebilirsiniz. Bizde şirkette yönetici hesaplarında bunu yapıyoruz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2011 01:20
Yasin Altunoglu
(@YasinAltunoglu)
Üye

Merhaba Erdem Bey,

teşekkürler yanıtınız için, biraz daha açık olursanız çok sevinirim. Kişileri nasıl paylaşıma acacağım? 🙁 Birde bunun için Exchange server yapısına ihtiyaç var mıdır? Pcler Workgroup olarak çalışmakta.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2011 01:24
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Devbabafingo"]

Merhaba Erdem Bey,

teşekkürler yanıtınız için, biraz daha açık olursanız çok sevinirim. Kişileri nasıl paylaşıma acacağım? 🙁 Birde bunun için Exchange server yapısına ihtiyaç var mıdır? Pcler Workgroup olarak çalışmakta.

[/quote]

Workgroup ortamında Exschange olmadan hiç denemedim. 🙁 Ama paylaşıma açmak için Contact grubunuzun üzerinde Sağ klik - Properties - Sekmelerden de Permissions seçerseniz istediğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz.

Not: Workgroup ve Exchange olmayan ortamda denemedim. Siz deneyip buraya bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2011 09:08
Yasin Altunoglu
(@YasinAltunoglu)
Üye

Sorunu şu şekilde çözdüm arkadaşlar. çok basitmiş 🙂 Outlook 2007'de kişiler 'e tıklıyorum. Sonra Ctrl+A ile hepsini seçip sürükleyerek. Bir klasöre atıyorum. Daha sonra diğer pc ye geçerek aynı yöntemle sürükleyerek Kişilere atıyorum. Herkese kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2011 11:40
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Devbabafingo"]Sorunu şu şekilde çözdüm arkadaşlar. çok basitmiş 🙂 Outlook 2007'de kişiler 'e tıklıyorum. Sonra Ctrl+A ile hepsini seçip sürükleyerek. Bir klasöre atıyorum. Daha sonra diğer pc ye geçerek aynı yöntemle sürükleyerek Kişilere atıyorum. Herkese kolay gelsin.[/quote]

Geri dönüş için teşekkürler. İyi bir yöntem bulmuşsunuz. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2011 12:54
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol