Forum

Blacklist problemi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Blacklist problemi APEWS çözümü?

21 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,063 Görüntüleme
(@selcukbektas)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Maillerimiz müşterilerimize gitmiyor. IP adresimiz Apews de kayıtlı gözüküyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Servis sağlayıcım ile (Domain ve mail hizmeti veren) görüştüm kendileri beklemekten başka yapabilecek birşey yok dediler.

Bu konu hakkında tecrubesi olan birisi var mı? Ne gibi işlemler yapmamız gerekmektedir ?

Test onuçlarında aşağıdaki hataları almaktayım.

Saygılarımla...

82.222.82.224 APEWS Level 2 l2.apews.org Listed
  Comment:
Don't worry. No one is using this block list
to filter email.

They do not accept solicitations for removal, so just ignore them.
  Query:
224.82.222.82.l2.apews.org
  A Record:
127.0.0.2
  TTL:
294
  TXT:

Oooops 82.222.82.224 is currently listed in APEWS 🙁

Entry matching your Query: E-458211
82.222.64.0/18

CASE: C-1237
AS8705 TR, ISP permits abuse and/or ignores criminal activity

History:
Entry created 2011-02-09

Gönderildi : 10/11/2011 12:56

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Muhtemelen o ip üzerinden SPAM yapan bir kullanıcı için blacliste eklenmişsiniz. Bu nedenle öncelikle soruna neden olan hesabı tespi etmeniz gerekmektedir. Daha sonrada blaclist apews.org bilgilendirme yaparak sorun çözdüğünüzü IP adresinin blaclistten kaldırılmasını talep etmeniz gerekmektedir. Yada bu zaman zarfınca mail sunucunuza bir ip adresi daha ekleyerek çıkışların temiz ip adresinden yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 10/11/2011 13:14

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba arkadaşlar,

Maillerimiz müşterilerimize gitmiyor. IP adresimiz Apews de kayıtlı gözüküyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Servis sağlayıcım ile (Domain ve mail hizmeti veren) görüştüm kendileri beklemekten başka yapabilecek birşey yok dediler.

Bu konu hakkında tecrubesi olan birisi var mı? Ne gibi işlemler yapmamız gerekmektedir ?

Test onuçlarında aşağıdaki hataları almaktayım.

Saygılarımla...

82.222.82.224 APEWS Level 2 l2.apews.org Listed
  Comment:
Don't worry. No one is using this block listto filter email.
They do not accept solicitations for removal, so just ignore them.
  Query:
224.82.222.82.l2.apews.org
  A Record:
127.0.0.2
  TTL:
294
  TXT:

Oooops 82.222.82.224 is currently listed in APEWS 🙁

Entry matching your Query: E-458211
82.222.64.0/18

CASE: C-1237
AS8705 TR, ISP permits abuse and/or ignores criminal activity

History:
Entry created 2011-02-09

http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx:82.222.82.224

Şu An Bir Sorun Yok Gibi Duruyor  http://www.planetbilgisayar.com/asp/contact.asp  Bu Sitede Bu İp Adresi Üzerinden Yayında Sanırım.

Black List Dışında Farklı Bir Probleminde Olabilir. 

Gönderildi : 10/11/2011 13:35

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

mstoolbox dan bakıldığında sorun gözükmüyor fakat http://multirbl.valli.org/dnsbl-lookup/82.222.82.224.html bu adresten bakıldığında hala blacklist de gözükmekteyiz. Apews sitesine girdiğimde ise herhangi bir iletişim bilgisine rastlayamadım. Yeni ip talebini kime yapmam gerekmekte?

Domain adresime kayıtlı hiç bir kullanıcımdan da spam içerikli bir mail gönderimi yapılmamış. Zaten kullanıcılar sadece istenen spariş maillerine yanıt yazmaktalar. 

Gönderildi : 10/11/2011 13:42

(@serkantas)
Prominent Member

mstoolbox dan bakıldığında sorun gözükmüyor fakat http://multirbl.valli.org/dnsbl-lookup/82.222.82.224.html bu adresten bakıldığında hala blacklist de gözükmekteyiz. Apews sitesine girdiğimde ise herhangi bir iletişim bilgisine rastlayamadım. Yeni ip talebini kime yapmam gerekmekte?

Domain adresime kayıtlı hiç bir kullanıcımdan da spam içerikli bir mail gönderimi yapılmamış. Zaten kullanıcılar sadece istenen spariş maillerine yanıt yazmaktalar. 

Yanlız Üstadım Bu Senin Sitede Burdan Yayınlanıyor Bunun Yanı Sıra Https İçin Sertifika Almışsın Bu İp Adresi Üzerine Bunlarında Değişmesi Gerekecek Aklında Olsun İp Değişikliği Talebini ttnet'e (ADSL İse) Türktelekom'a (Metro Eth. Veya GHDSL İse) Yok Diğer Servis Sağlayıcıları İse Hangisinden Hizmet Alıyorsan Onlara ...

Gönderildi : 11/11/2011 00:12

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Eğer sunucu yönetimi sizdeyse ISP inizden yeni bir ip talep edip sunucuya ikincil olarak tanımlayın. Mail servarınıza da çıkıp ipsi olarak yeni adresinizi tanımlarsanız sorun olmayacaktır.

Fakat bu işlem sonrasında DNS kayıtlarındaki SPF kaydınızı ve data centerdaki reverse kaydınızı yaptırmayı unutmayın.

Gönderildi : 11/11/2011 14:46

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yanlız Üstadım Bu Senin Sitede Burdan Yayınlanıyor Bunun Yanı Sıra Https İçin Sertifika Almışsın Bu İp Adresi Üzerine Bunlarında Değişmesi Gerekecek Aklında Olsun İp Değişikliği Talebini ttnet'e (ADSL İse) Türktelekom'a (Metro Eth. Veya GHDSL İse) Yok Diğer Servis Sağlayıcıları İse Hangisinden Hizmet Alıyorsan Onlara ...

Peki bu IP isteklerini benim mi yapmam gerekiyor, yoksa
hosting firmasının mı? Onlar bu sorun için beklemekten başka çaremiz yok
diyor. Bu işlemleri onların mı yapması gerekiyor? Çünkü benim orada ki
sunuculara hiçbi bağlantım yok. Yada domaimn hizmeetimi sağlayanlarlamı
alakalı?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/11/2011 17:26

(@serkantas)
Prominent Member

Peki bu IP isteklerini benim mi yapmam gerekiyor, yoksa hosting firmasının mı? Onlar bu sorun için beklemekten başka çaremiz yok diyor. Bu işlemleri onların mı yapması gerekiyor? Çünkü benim orada ki sunuculara hiçbi bağlantım yok. Yada domaimn hizmeetimi sağlayanlarlamı alakalı?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Onların Yapması Gerekmekte Ama Ben Sizin Kendi Sunucunuz Var Diye Post Atmıştım Eğerki Bu Hosting Firması İse Sorununuzu Hemen Çözmeleri Gerekmektedir. Bastırın Onlar Gerekirse İp Adreslerini Değiştirip Bir Şekilde Hemen Hizmete Açarlar. 

Gönderildi : 11/11/2011 19:09

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Arkadaşın dediği gibi bu sorun firmaya ait bir sorun siz bir hosting müşterisiyseniz management anlamında da yapacağınız bir şey yok.

Gönderildi : 11/11/2011 19:54

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim. Bu bilgiyi verdiğiniz için.

Peki son kez birşey sormak istiyorum. Domain ve Hosting hizmeti aldığım firmalar farklı. Bu sorun için hangisine başvurmam gerekmektedir ?

Gönderildi : 11/11/2011 20:24

(@serkantas)
Prominent Member

Çok teşekkür ederim. Bu bilgiyi verdiğiniz için.

Peki son kez birşey sormak istiyorum. Domain ve Hosting hizmeti aldığım firmalar farklı. Bu sorun için hangisine başvurmam gerekmektedir ?

Domain Hizmeti Aldığın Yer Olmalıdır. Çünkü İp Adresleri Onun Denetimi Altındadır... 

Gönderildi : 12/11/2011 02:37

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

İp adresimi değiştirdim fakat değişti gün tekrardan http://multirbl.valli.org sitesinde baktığımda aynı server da yine blacklist te gözükmekteyim.

Hosting firması domaininiz girmiş yapabilecek birşey yok diyor.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Gönderildi : 30/11/2011 20:57

(@serkantas)
Prominent Member

Hangi Hosting Firması Bu Acaba ???

Gönderildi : 01/12/2011 12:29

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Neticaret diye bir firma serkan bey.

Çok zor durumdayım kimse yanıt vermiyor sizlerden gelecek cevap bekliyorum.

Çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 01/12/2011 14:29

(@serkantas)
Prominent Member

Neticaret diye bir firma serkan bey.

Çok zor durumdayım kimse yanıt vermiyor sizlerden gelecek cevap bekliyorum.

Çok teşekkür ederim...

Selçuk Bey ;

Firma İle Görüştüm Yerleri Mecidiyeköy'de İmiş...

Bu Firma Normalde Mx Hizmeti Vermiyormuş. Sadece Kendi Müşterilerine Veriyormuş

Size Tavsiyem doruknet , turkticaretnet Vb. Gibi Artık Bu İşte Kurumsallaşmış Host Firmalarından Mail Hizmeti Almanız Benim Kanaatim Firma Profosyonel Bir Firma Değil Çünkü Sorduğum Sorulara Net Cevap Veremiyorlar.

Eminim Bu İşlemlerden Sonra Sıkıntılarınız Bitecektir . Ben Kaynet İle Çalıştım Bir Kaç Firma İçin. Onlarda da Blacklist Problemleri Oldu Ama Kendim Metro Eth. Kullanan Firmalarda Exchange Projesi Yapıyorum Adam Bir Listeye Mail Atıyor Liste 1000 User Üzerinde Onlarda Blacklist Sıkıntısı Olmuyor. Türktelekom Metro Eth. İle İlgili Görüştüğümde Blacklist'e Düşmeme Garantisi Verdi Hakikaten'de Sözünde Durdu.

Kurumsal Firmalarda Metro Eth. Kullanırlar Onlardada Aynı Şekilde Blacklist Problemleri Kolay Kolay Olmuyor. 

Gönderildi : 01/12/2011 15:20

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.

Bu firma çalışma nedenimiz distribütör firmalardaki stok ve fiyat bilgilerini XML yoluyla bizim sitemize bağlıyorlar. Bunuda kendi panelleriden yapıyorlar hosting hizmetimi bu yüzden taşıyamıyorum.

Peki ben sadece mail hizmetimi doruknet firmasına yönlendirebilir miyim?
Hizmetlerin farklı yerlerden olması benim için bir sıkıntı oluşturur mu ?
Doruknet firmasına geçtiğimde hali hazırda olan blacklist sorunumda çözülür mü?

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

Gönderildi : 02/12/2011 18:45

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Peş peşe yazmak istemezdim belki görülmemiştir diye tekrarlıyorum.

Cevaplarınızı beklemekteyim. Çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 05/12/2011 20:47

(@serkantas)
Prominent Member

Merhaba,

Peş peşe yazmak istemezdim belki görülmemiştir diye tekrarlıyorum.

Cevaplarınızı beklemekteyim. Çok teşekkür ederim...

Cevabını Yeni Gördüm Evet Mail Hizmetini Başka Yerden Alabilirsin Hatta Bu Konu İle İlgili Doruk net İle De Görüşebilirsin.

Tabi Yeni Bir Yerden Mail hizmeti Alırsan Hali Hazırdaki Blacklist Probleminden Kurtulmuş Olursun .

Ben Mesela Benim Bir Kaç Firmamda Bunu Yapıyorum Web Site Kendi İçlerindeki Bir Server'da Ama Mail Hizmetini Turkticaret.net'ten Alıyorlar.

Sende Bir Doruk Net İle Görüş Sana Bu Konuda Detaylı olarak Yardımcı Olacaklardır. 

Gönderildi : 05/12/2011 22:04

(@selcukbektas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herşey için teşekkür ederim. DorukNET ile görüştüm işlemleri gerçekleştiriyoruz. İnşaAllah sorun çıkmaz.

Gönderildi : 06/12/2011 20:31

Sayfa 1 / 2
Paylaş: