Forum

Attığım mailler spa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Attığım mailler spam'a düşüyor.

14 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
7,723 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selam ustalar ;
Moda34.com ptr,spf kayıtlarını yapmama rağmen hotmail,gmail,yahoo ya attığım mailler spam'a düşüyor,
hiç bir blacklistte de bulunmuyorum.Nedeni ne olabilir günlerdir kafayı yedim.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/10/2011 19:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ip adresi blokundan olabilir. ADSL ise normaldir. eğer mümkünse ip adresinizi değiştirin.

Gönderildi : 27/10/2011 19:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ustam ip adresim :188.132.220.114

Spam list lerde de bulunmuyor.Sadecehosting'de Ded.Sunucumuz var ip bloğumuzun banlı olup olmadığını nasıl anlayabiliriz.?

Gönderildi : 30/10/2011 02:34

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

soyle bir test edin.. mail sunucu olarak mailenable kullanioyrsunuz sanirim.. onun ayarlarini bir kontrol ediniz.. mail serverinizde smtp portu olarak 587 tanimli olduguna emin olunuz..

ayarlari  kontrol ettikten sonra webmail üzerinden google yahoo gibi yerlere mail atiniz sorun devam ederse.. mail dns serverini değiştirip deneyiniz.. hotmailde spama gitmesi normal bir olay..  çünkü koskoca firmalardan gelen mailler bile spama gelebiliyor bazen.. hotmaile bu konuda mail attim yaziştik ama cözüm sifir..

+ dns kaydindaki spf kaydinda hata gördüm...   sorunun çözülmediyse özelden yaz birlikte çözelim...

Gönderildi : 09/11/2011 03:11

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Neden her PTR kaydı, SPF kaydı ve Blacklistlerde olmayanlar attıkları maillerin normal kutulara gitmesi konusunda hem fikir? Yok artık böyle bir şey. Tüm dünyada Spam posta kavramı değişti ve genişledi. PTR kaydı, SPF kaydı ve benzeri DNS kayıtları sadece normal mail gönderimi yapan kişilerin daha az spama yaklanmasını sağlıyor ve zaten artık bir gereklilik.

Bu kayıtlarınızın tam ve eksiksiz olması Spama düşmeyeceğiniz anlamına gelmiyor, eğer kurallar böyle olsa idi bugün hiç bir Spammer in maili Spam a düşmezdi. Gönderdiğiniz mail içeriği nedir? Toplu bir gönderim mi yapıyorsunuz?  Kişilere bir ürün tanıtan ve içerisinde resim dosyalarıda bulnan mailler mi gönderiyorsunuz? Artık posta hizmeti veren bir çok firma mail içeriğini analiz ederek bir postanın spama gidip gitmemesine karar veriyor. O yüzden DNS takıntılarını bir kenara bırakında gönderdiğiniz mailin gerçektende Spam olup olmadığıa önce siz açık gönüllükle cevap verin.

Bence maillerinizin DNS kayıtları tam bile olsa spama gitmesi son derece normal olabilir, özetle kafanızı yemenizi gerektirecek bir şey göremiyorum ben ortalarda.

+ dns kaydindaki spf kaydinda hata gördüm...   sorunun çözülmediyse özelden yaz birlikte çözelim...

Mert bey;

Ne gibi bir hata gördünüz SPF kaydında? Gayet normal.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/11/2011 04:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

10 mailden 3 tanesi spam'a düşse anlarım ama 10 tanesi spam'a düşünce bir gariplik yokmudur sizce de ?
Göndermiş oldugumuz mailler kesinlikle spam değildir.Üyelerimize fırsatlarımızla ilgili mailler göndermeyi planlıyoruz ki üyelerimiz dışında kimseye mail atılmıyor,mail atılan üyeler ise istedikleri takdirde maillistten çıkabiliyor.
Ve şuana kadar bu sunucu üzerinden mailling hiç yapılmamıştır.Şirket mail adresimden yine hotmail | gmail vs. mail adresime test amaçlı gönderdiğim text içerikli mail bile spam'a düşüyor.

Gönderildi : 10/11/2011 06:19

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Nasıl oldu bilmiyorum ama artık Hotmail'e giden mailler spam olmuyor
şuan için gmail ve yahoo sorun çıkartıyo bunlar için çözüm varsa söyleyebilirmisiniz ?

Gönderildi : 10/11/2011 18:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim bir tane blacklistte kaydım cıktı onun için mail attım kaldırdılar sanırım.

Gönderildi : 17/11/2011 18:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler, geçmiş olsun.

Gönderildi : 18/11/2011 03:45

(@AlisanALACAM)
Gönderiler: 6
Active Member

Spf kaydımda sorun var mı acaba?

Plesk panelimde smtp Qmail kurulu.

basalanpatent.com.tr 

Gönderildi : 14/06/2012 12:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

http://www.hakanuzuner.com/index.php/maillerim-neden-spama-dusuyor-veya-iletilmiyor-550-5-7-1.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2015 17:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @kocbilalkoc

@cozumpark hocam metro internet mi olması lazım benimde ptr spf,dkim ve dmark kayıtlarım tam ip adresim blaklistte değil mxtoolbox tan da erzurumenerjias.com yazarak bakabilirsiniz ip adresimde 78.187.146.30 hiç bir sıkıntı gözükmüyor ama gmail,hotmail ve yandex te spama düşüyorum metro internette çok pahalı adsl in static ip numarasını değiştirsem farklı ip alsam spama düşermiyim yine 🙁

Merhaba, kullandığınız hat genelde adsl gibi ev kullanıcıları için yaygın olarak verilen bir hizmet ise bu ip blokları komple RBL listelerinde olduğu için önermiyoruz. Yoksa sabit her türlü ip den normalde mail sistemi kurabilirsiniz. Mevzu aslında metro olsun, pahalı olsun değil "kurumsal" olması. 

Domain adını kontrol ettim, MX ok, ip ok yani herhangi bir rbl listesinde görünmüyor. Genel olarak temiz ama PTR ile MX tutmuyor, ptr kaydında böyle bir şey var

mail.sacitkral.site

Bunu düzeltin ve 48 saat sonra tekrar deneyin.

Ayrıca bu tür siteleri kullanın, bunlara mail attığınız zaman sizin sisteminizdeki sorunları raporluyorlar.

Newsletters spam test by mail-tester.com

Free Email Spam Checker - Spam Test - Spam Score Checker (glockapps.com)

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2021 01:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bilal Bey, forum üzerinden ancak rutin kontroller için size yardımcı olabiliriz, eğer her şeye rağmen hala sorun yaşıyorsanız çalıştığınız kurumsal (merdiven altı bilgisayarcı değil) bir şirket var ise onlardan danışmanlık talep edin. Tek tek her şeyi inceleyip mutlaka hatayı bulacaklardır. Sonuçta biz 10, 100, 10.000, 100.000 kişilik mail sistemleri kurmuş ve yöneten insanlarız. Burada bahsettiğimiz yöntemler ile bu işleri çözüyoruz, özel durumlar için ise ki paylaştım ama pek o konuda yorum yapmadınız ilgili otoriteye case açıyoruz, bazı durumlarda bu case ile sorunları çözdüğümüz oluyor.

Kolaylıklar diliyorum.

Gönderildi : 23/08/2021 12:08

Paylaş: