Forum

Mail Server Kafam B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Server Kafam Biraz Karıstı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Bir musterim ispdeki maillerinin kendi sunucularında yedeklenmesini istiyor isp deki kotaları 200Mb.Exchange kuramiyoruz maliyetinden dolayı.Bende ucretsiz cozumlere yonelmis durumdayım elimde eski bir sunucu var sistemi bunun uzerine kurucam ama kafama takılan bazı sorular var yanıtlayabilirseniz sevinirim.

1-Isp deki mailleri kendi sunucumuza cektik localde iken kullanıcılar buradan aldılar peki ama dısarıdayken nasıl alıcaklar herhangi bir yonlendirme yapmadıgımızı varsayarak soyluyorum bunu.Vpn gibi bir cozum mu sunmamız lazım.

2- Bu isi yapabilecek bir ucretsiz linux uzerinde yada 2003 server uzerinde calısan bir program varmıdır.hmailserver ile yapıcaktım ama programın kendisi mail server olarak calısıyor yani ispdeki mailleri almıyor (en azından ben gormedim )yanılıyorsam bu konudada aydınlatırsanız sevinirim. 

SAYGILARLA 

Gönderildi : 26/09/2011 19:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Qmail ile bu işi çok rahatlıkla çözebilirsiniz.

Hmail,Imail,Merak Mail gibi uygulamalar da mevcut onları da kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 26/09/2011 19:54

(@OnurKAYNAR)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey cevap için tesukkur ederim ama sabahtan beri hmail karıstırıyorum isp deki mailleri nasıl alacagımı bulamadım okudugum dokumanlarda bu işlemin nasıl yapılacagına dair bir bilgi bulamadım.Suan elimdeki bir domain ile sistemi kurdum birtek mx kaydı yonledirmesi kaldı onuda yaparsam sistem kendi basına calısır duruma gelecek ama benden istenen bu degil 🙂 Benim İsp deki acılmıs olan mail boxların aynıları acabilecegim ve oradaki mailleri alacak bir sistem kurmam gerekiyor.Belirttiginiz programlar ilk senaryoyu yapıyor ama benim istedigimi yapabilecegim ayar bolumunu nedense bir turlu bulamadım 🙂 Yol gosterici bir kac cumle soylerseniz o konu uzerine yoguslayım hemen.

SAYGILARLA 

Gönderildi : 26/09/2011 21:57

Paylaş: