Forum

Outlook express top...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook express toplu mail

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
772 Görüntüleme
(@erhankuzey)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar
arkadaşlarımın tavsiyesiyle bu güzel portala bugün üye oldum. güzel paylaşımlar dileğiyle...

Ayağımın tozuyla müsadenizle bir kaç sorum olacak

Yeni işe başladığım şirkette haftalık toplu mail gönderiyorlar bir ISP de CO-Location da bulununan merak mail server var ve
şirketteki 3 bilgisayarda outlook express adres defterinde 4 er bin mail  adresi var gruplamışlar ve toplu olarak gönderim yapıyorlar

Şirket sahibine bunun yanlış olduğunu söylememe rağmen benden önceki arkadaşın sistemi böyle kurduğunu ve problem olmadığını
söyledi (benim yetersiz olduğumu) ima eder gibi. Benim sizden ricam şu olacak. neden bu şekilde toplu mail gönderilmez sebepleri
ve doğacak sonuçları ,Toplu mail gönderimi yapmak için neler gerekli cevaplar yazarsanız. bende bunureferans olarak kullanmak istiyorum.

Benim önerim şu olmuştu eğer yanlışım varsa düzeltin
outlook express yerine coolsender, groupmail tarzı client programla adresleri buraya alıp toplu maili akşamları 50 şerli halde 10 ar dk arayla otomatik bir şekilde coolsender yada groupmail programı ile  SMTP ayarlarını kendi sunucumuzu yaparak göndermek.

saygılar sunarım.

Gönderildi : 30/12/2010 14:23

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

ben de sizin yerinizde olsam outlook express i kullanmazdım.

creamail diye bir program vardı bu işi yapan localde onu kullanıyordum eskiden

bir de pommo diye bir php script var son zamanlarda onu kullanmaya başladım php+mysql ile çalışıyor.

her iki programın gönderme aralıkları kontrol edilebiliyor

toplu mail gönderirken gruplarınızı iyi dağıtmanız gerekiyor

sürekli aynı domainlere mail atmamaya özen gösterin özellikle yahoo.com, hotmail.com, gmail.com, gibi domainlere burada spama düşmemeye bakın

bir de mx ptr ve spf gibi kayıtlarınızın düzgün açılmış ve güncel olması gerekiyor

Gönderildi : 30/12/2010 14:38

(@erhankuzey)
Active Member
Konu başlatıcı

Bora bey ilginize teşekkür ederim.

( sürekli aynı domainlere mail atmamaya özen gösterin ) bu kısmı anlamadım

Mail server için gerekli olan kayıtlar var zaten ama şu sormak istiyorum ben nslookup ile spf kaydını görüyorum düzgün mü değilmi onu nasıl anlarız. mxtoolbox da filan oralardada çıkıyor kayıtları sorgularken.

Outlook express ve Microsoft Outlook'un toplu mail gönderimlerinde  bunlarla ilgili bir kısıtlama var sanırım onu belirtebilirmisiniz. varsa link paylaşırmısınız. Yanlış hatırlamıyorsam belirli bir sayıda adrese toplu atarken sıkıntı çıkartıyor bu kısım önemli referans olarak müdür beye göstericem.

Gönderildi : 30/12/2010 14:49

(@borayildiz)
Honorable Member

sürekli aynı domainlere mail atmayın derken 

örn:

[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] yerine

[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected] gibi

spf kayıtları ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgiye portal içinde arama yaparak erişebilirsiniz.

ms outlook ile hiç denemedim ancak outlook express 100 mail gönderiminden sonra database i sıkıştırmak için kendini durduruyor evet hayır seçeneklerinden birini seçmeden de çalışmaya devam etmiyor. ben ona da regedit değerini sıfırlayan bir script yazmak zorunda kalmıştım database i sıkıştırma seçeneği çıkmasın diye. yani çok uğraşırsınız demek oluyor bu : )

Gönderildi : 30/12/2010 15:00

(@erhankuzey)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim ilginiz için

Gönderildi : 30/12/2010 15:33

(@borayildiz)
Honorable Member

rica ederim

Gönderildi : 30/12/2010 15:47