Forum

Ustadlarimiz bir ya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ustadlarimiz bir yardimci olursa minettar olacam

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@cagasan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba ben kktc de yerel bir bankada it personeli olarak çalişmaktayim bankamizda server 2003 uzerine kurulu olan exchange dun elektirik kesintisi nedeniyle kapandi makine açildiktan sonra event wiver de

An error occurred during the message tracking decode operation. error from file: f:\tisp2\admin\src\libs\rpc\rwlog.cxx line: 517. <<0xc0070015 - The device is not ready.>>

For more information, click http://www.microsoft.com/contentredirect.asp .

diye bir hata vermeye ve bazi maillere mail gonderememeye başladi internetten araştirdim ama malesef tam bir bilgi sahibi olmadiğim için hem yapmam gerekeni anlamadim hemde cesaret edemedim bana yapmam gerekenleri basitce biri açiklarsa minettar olacam

Gönderildi : 09/12/2010 22:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sisteminiz hakkında biraz daha detaylı bilgi aktarırsanız sevinirim.

databaseler nerede duruyordu? storage vs birşey var mı?

databaseler mount konumda mı?

elektrik kesintisi ile bir yere mail atıp diğer bir yere mail atamama gibi bir durum olmaz.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/12/2010 22:11

(@cagasan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

malesef databaselerimiz storage de deil makinenin uzerinde ve yedekleri yok bankamizin domein e bağli mailleri kulana biliyoruz yani kendi içerimizde mail trafiği duzgun çaişiyor dişardan bize atilan mail lerde duzgun olarak geliyor ama malesef biz dişariya mail atamiyoruz açikcasi konu hakkında da pek bilgim olmadiği için çok fazla bişey soyleyemeyeceğim sadece spam konturoler olarak gfi var serverde onu konturol ettim herhangibir block lama yapmadi ama surekli olarak yaklaşik 30 sn de bir yukarda yazdiğim hata mesajini aliyorum

Gönderildi : 09/12/2010 22:29

Paylaş: