Forum

exchange 2010 ve ii...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 ve iis smarthost

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar

Şirket merkezimize exchange 2010 kurulumu yaptık , yerelde ve kendi içinde AD'den aldigi kullanicilar arasinda mail gönderip alabiliyoruz

Dışarda bir hosting firmasında bulunan eski mail serverimizin üzerindeki iis in smtp sini port 587 den calisacak sekilde ayarladim ve smarthost olarak kullanmaya calisiyorum , exchange,deki send connectorude 587 portuna ayarladim , adsl uzerinden 587 , 25 , 110 , 443 portlarını şirket merkezindeki exchange makinama yonlendirdim , exchange (owa ) üzeriden dışarıya mail atabiliyorum , mx kaydım hosting firmasındaki makinayı gosteriyor (uzerinde iis smtp çalışan, zaten dns de kendi uzerinde  ) fakat dışardan atılan mailler exchange e ulaşmıyor

http://thelazyadmin.com/blogs/thelazyadmin/archive/2005/03/29/Using-IIS-as-a-Smarthost.aspx  bu adresi referans aldim kurulum yaparken

oradaki domain ismini kendiminki ile degistirdim 192 li ip adresinide adsl hattımın wan ip adresi ile değiştirdim

muhtemelen birsey gozumden açıyor yada eksik bildiğim birşey var bu konuda yardımı dokunacak tum arkadaslaraşimdiden teşeüür ediyorum

Gönderildi : 08/11/2010 21:45

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

mx kaydım hosting firmasındaki makinayı gosteriyor (uzerinde iis smtp
çalışan, zaten dns de kendi uzerinde  ) fakat dışardan atılan mailler
exchange e ulaşmıyor

diye yazmışsınız. bu durumda mail exchange e nasıl düşsün? Hosting firmasına düşüyor. MX kaydını hosting firmasına değil şirket ip nize yönlendirmeniz lazım.

Gönderildi : 09/11/2010 02:55

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

hocam burdaki 192.168.0.12 yerine adsl ip adresimi yazdim (nat ile portlari exchange makinama yonlendirilmis durumda)

bunu gelen mailleri bu ip adresine yonlendirecek diye dusunmustum

Gönderildi : 09/11/2010 11:40

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Burada ki ayar maili göndermek için, almak için değil

almak için mx kaydınızı şirketin adsl ipsine yönlendirmeniz lazım.

Gönderildi : 09/11/2010 11:54

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

adsl ip adresleri spam listelerine duzebiliyor o yuzden adsl ip adresini kullanmamak icin boyle bir yontem bulmaya calisiyorum

disardaki yani hosting firmasındaki makina uzerinden mail gonderme kısmı çalışıyor fakat , yine ayni makinanın mailleri teslim alip direkt olarak benim exchange makinama teslim etmesini istiyorum

Gönderildi : 09/11/2010 11:59

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

burda da sanki benim dusundugum sekilde anlatilmis

http://www.hakanuzuner.com/index.php/gfi-mailsecurity-kurulumu-smtp-gateway-mode.html

Gönderildi : 09/11/2010 12:46

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba

Siz smarthost nasıl ayarladınız. ? Verdiğiniz link çalışmıyor. 

Gönderildi : 19/11/2010 13:59

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

send connector oluştururken veya oluşturduktan sonra özelliklerinden SmartHost ayarlarını yapabilirsiniz. ayrıca smarthost authentication da önemlidir. o kısımları da es geçmeyin.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/12/2010 17:21

Paylaş: