Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus Notes 6.5

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@oguzhangursel)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Öncelikle foruma yeni geldiğim için bu kadar konu ve paylaşıma çok şaşırdım. 

Sormak istediğim çok basit bir konu var yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

Lotus Notes programını kullanıyorum ancak yapamadığım ve çözemediğim bir uygulama var .

Mail atmak istediğimde '' To '' kısmına göndermek istediğim kişinin isminden birkaç harf yazdığımda program enter ile onu anımsıyordu ancak ne yaptım bilmiyorum ama artık öle olmuyor ve tam adresi yazmak zorunda kalıyorum.

Bu konuda benim düşük seviyeme göre bir çözüm veya yapabileceğim, uygulayabileceğim bir yöntem var ise sizden yardımınızı rica ederim .

Göstermiş olduğunuz hassasiyete şimdiden teşekkür eder hepinize iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.

Hoşgeldiniz. Forum kurallarını okuyalım lütfen.

Gönderildi : 03/09/2010 18:38

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Merhaba

Birçok şeyi kontrol etmek lazım mesela file\Mobile\Location menusu altında serverınızın ip adresi ve adı tanımlımı,

Lotusu hangi modda kullanıyorsunuz ? Office Network mü? yoksa ,Home Dial up mu ?

Eğer Home network ise replcation ile çalışıyor olabilirsiniz , Local adres defterine global adres defterini kopyalabilirsiniz.

Office mod iseniz şunu denemeniz lazım;

File \ Preferences \User Preferences orda port tabında Trace yapın ve içerisinden server ile iletişime geçip geçmediğini kontrol edebilirsiniz.

bunun dışında sorunu kısa yoldan çözmek istiyorsanız. Lotus Client yazılımını yeniden kurun ama data klasörünü kopyalamayın. İçerisinden sadece Name.nsf dosyasını ve id nizi alın. eğer Workspace niz de programlarınız varsa onlarıda yeniden eklemeniz lazım. Data klasörünü kopyalarsanız aynı sorunu yeniden yaşarsınız.

Gönderildi : 03/09/2010 19:05

(@oguzhangursel)
Active Member
Konu başlatıcı

Günay Bey,

Lotusu office network üzerinden kullanıyorum.

File \ Preferences \User Preferences orda port tabında Trace yaptım ve server ile bağlantısı var ancak yine olmuyor, programı kaldırıp tekrar yükleme durumum malesef yok IT müsade etmiyor korumalı malesef.

Dediğini yaptıktan sonra gelişme yok sorun devam etmekte 🙁

Gönderildi : 03/09/2010 19:16

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Work Space içerisinden global adres defterinizi bulun ,onun içerisindeki people sekmesine gelin ve CTRL+A yaparak hepsini seçin.

Üst kısımında " Copy to Personel Address book " butonunu göreceksiniz ve tüm adres defteri local adres bookunuz içerisine kopyalacaktır.

Böylece to kısmına isim yazdığınızda local adres defteri içerisinden bularak karşınıza gelecektir. en azından sizin için çözüm olabilir.

Ama global adres defteri ile olan değişimlerde local adres defteriniz güncel kalmayacaktır. Tabi konunun kesin çözümü için IT departmanınıza başvurmanız daha sağlıklı olacaktır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 03/09/2010 19:41

(@oguzhangursel)
Active Member
Konu başlatıcı

Gerçekten yardımlarınız için çok teşekkür ederim ancak ne yaparsam yapayım malesef düzelmiyor, IT bunu bilgisayarlardan bilerek kaldırdı yanlışlıkla gönderilen maillerin artmasından dolayı ancak ben çok alıştım galiba ondan yapmak istemiyorum manuel eklemeyi.

Yinede çok teşekkür ederim.

İyi Akşamlar dilerim.

Gönderildi : 03/09/2010 20:22

Paylaş: