Forum

Zimbra Search Limit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zimbra Search Limit 5000 değerini artıramıyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
622 Görüntüleme
(@adembarut)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Bu aralar Zimbra nın Open Source Edition Sürümünü deniyorum. Eğer İstediğim gibi çıkarsa Kullanmaya başlıcaz. şimdilik gayet başarılı. Yaklaşık 9000 kullanıcı oluşturdum herhangi bir problem yaşamadım.

Ama

admin panalinde "hesaplar" a tıkladığımda 5000 den fazla mailbox olduğu için gösterilecek sonuçlar çok fazla gibi bir uyarı veriyor. Aynı zamanda arama yaptığımdada bu sorunla karşılaşıyorum. aramamda mesela "a" harfini arattığımda 5000 den fazla sonuç buluyo ve görüntüleyemiyor. Bulunan sonuçlar 5000 altında ise bir sorun yok.

Bu sebebden dolayı admin panalinde kaç kullanıcımın olduğunu göremiyorum. normailde şöle olması lazım.

hesaplara tıkladığımda her sayfada 25 mail görüntülendiği için 25/4555 gibi bir değer gayet iyi çalışıyor. Fakat bu 5000 değerini aştığında 0/0 gösteriyor. kaç mail kullanıcımın olduğunu öğrenmek için komut satırını kullanmam gerekiyo.

zmprov mcf ZimbraGalMaxResults 15000 yaptığımda bu değer değişiyor fakat sorunumu çözemiyorum.

Kulllanan Bilgisi Olan Arkadaşlar Lütfen Yardımcı Olun.

Ayrıca

zmprov gacf

komutuyla tüm konfigürasyonada baktım ama sorunumu çözecek bir şey bulamadım.

Gönderildi : 10/06/2010 14:14

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

Merhabalar

Daha önce hiç Zimbra kurmadım ancak daha önceki tecrübelerden belki yardımcı olabilirim..

1. Mesela 5001.ci kullanıcı eposta alıp verebiliyor mu?

2. Admin panelinde aldığınız hatayı bizimle paylaşabilirmisiniz?

3. Siz bu portu girdikten sonra nette biraz Zimbra ile ilgili araştırma yaptım. Bu konu belirtilmemiş. Acaba bir sınır mı var? Gerçi web sitesinde sınırsız diyor ama?

Kolay gele

Gönderildi : 18/06/2010 12:52

(@adembarut)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

uzunca bir süredir cevap yazamadım özür dilerim.

1. Tüm kullanıcılar Mesaj alıp gönderebiliyor. Tüm Kullanıcılar çalışıyor.

2. "Gösterilecek sonuçların Sayısı Sınırın Üzerindedir. Sonuçları darltmak için lütfen aramayı kullanın." Şeklinde Uyarı veriyor.

3. Benim Bildiğim Kadarıyla böyle bir sınır yok. Zaten kullanıcı sınırıda yok istediğim kadar kullanıcı oluşturabiliyorum. Söylemek istediğim zannedersem Ben hesaplar sekmesine tıkladığımda zimbra tüm kullanıcıları Arıyor ve bulduğu sonuç 5000 i geçerse çok fazla sonuç bulduğu için göstermiyor. yani arama kısmında bir şey var gibi mesela "a" harfini arattığım zamanda çok fazla sonuç bulduğu için yine aynı hatayla karşılaşıyorum.

Sistem şu an Kullanıma Açıldı Çalışıyo Yukardaki bahsettiğim sorundan (tabi buna sorun denirse) başka sorun yok. Oda olsa süper olacaktı ama Böylede kullanılabilir.

Eğer Sorunu Çözebilen olursa buraya Yazsın Millet Faydalansın. Ben Yabancı forumlardada Aradım Onlarda da bu sorun mevcut ama Çözüm belirtilmemiş.

Gönderildi : 29/06/2010 12:11

(@ishakarslan)
Gönderiler: 1
New Member

zmlocalconfig -e zimbra_directory_max_search_result=6000
zmmailboxdctl restart 

Gönderildi : 15/01/2013 16:46

Paylaş: