Forum

Outlook Contact İmp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Contact İmport

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@gorkemdoruk)
Gönderiler: 129
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selamlar  sirketimizde  bulunan  kullanıcılarda birisinin  makinesi  çökmüş  durumda  yedeklerı  alıp  kurulumu tamamladım aldıgım  backupdan  outlookdakı  kuralları  ve  contact  ları  import  edebilirmiyiz  acil  yardımlarınızı  beklıyorum... teşekkürler  şimdiden

Gönderildi : 12/02/2010 16:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Kullanıcının mailleri nerede tutuluyor exchange üzerindemi?pst üzerindemi?Eğer pst ise pst dosyasını yedeklediysen outlokta veri teslim yeri olarak pst dosyasını gösterebilirsin Hüseyin.Az daha açarmısın konuyu.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/02/2010 16:08

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok abi gmail destekli  bı mail servisi  localde pc nın  kendı  ıcerısınde  tutuluyor .. Acronis  ile  aldım  backup ı  bırde  manuel  olarak bootable  cd  ile  documen and settgınsın  full  kopyasını  aldım  buradan  nasıl gerı yukleme  yapacagım  şunu  denedım aynı  kullanıcı  adından yenı  yarattım butun  doyaları  c: documen and settıgınsın  altına kullanıcı klasörene kopyaladım o ayarlarla  açılır dıye bırde bırde aldıgım imaj  çalısmıyor  delırıcem  tam felaket  senaryosu....

Gönderildi : 12/02/2010 16:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Outlook pst dosyasını yedek aldınmı defaultta sanırım pstnin yeri önce C:\Documents and Settings\kullanıcı profili\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook altında pst duruyormu ona bak.Sonra bu pstyi dahil et bakalım sisteme ne olacak.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/02/2010 16:36

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Sakin olmanı tavsiye ediyorum yoksa yanlış yapma ihtimalin artar. Elinde backup varsa kaybedicek bir şey yoktur.

Mailler; user\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook altında *.pst şeklinde duruyordur. Bunu kullanıcının hesap ayarlarını yaptıktan sonra tekrar Dosya, Al ve Ver menüsünden geri yükle mailler gelicektir.

Birde kullanıcının adres geçmişini import edebilirsin. Bunu da  user\Application Data\Microsoft\Outlook altındaki *.nk2 dosyasını aynı yere kopyalayarak yapabilirsin.

Gönderildi : 12/02/2010 16:37

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member

Bildiğim kadarıyla mailler outlookta ost şekliden tutuluyor. Arşivlenmiş mailler pst şeklindedir. ost dosyasını ayrıca pstye çevirmek gerekiyor veya sistem hali hazırda çalışırken pst şekliden export etmek gerekiyor yanılıyor muyum?

Ayrıca Hüseyin Acronisin yerel olarak kurulu olduğu bir makinene varsa arızalı  backup imajını o makinede açıver. Bu yolla Backup imajının içinde sanki C sürüsüsüne girmiş gibi hareket edip istediğin klasör veya dosyayı dışarı alabilirisin. Bu işlemi CD ile yapma imkanın yok.

Gönderildi : 12/02/2010 16:47

(@gorkemdoruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İşim  daha  komık bır  yanı  var .... cd ile  acronis universal restore  ile  aldıgım backup ı acronis  true image server  ile  plus  dıyım açamıyorumm  bırde  manuel  aldıgım  nk2  dosyasını  bulamıyorum bu  nasıl  bir  iş  ufak bir  sorum  daha olucak   kural  yazarken  içinde  ahmet  gecen mailleri  bir  klasöre gonder  yazıyorum mehmet  gecen leri başka  bir  klasöru  yazıyorum  tıkandıgım  nokta  şudur  hem  ahmet  hem mehmet  gecen  maillere  nreye  düşücektir _?  yanı  ıkı  ısımın aynı  anda içerisinde  gecen  mailler

Gönderildi : 12/02/2010 17:09

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

İşim  daha  komık bır  yanı  var .... cd ile  acronis universal restore  ile  aldıgım backup ı acronis  true image server  ile  plus  dıyım açamıyorumm  bırde  manuel  aldıgım  nk2  dosyasını  bulamıyorum bu  nasıl  bir  iş  ufak bir  sorum  daha olucak   kural  yazarken  içinde  ahmet  gecen mailleri  bir  klasöre gonder  yazıyorum mehmet  gecen leri başka  bir  klasöru  yazıyorum  tıkandıgım  nokta  şudur  hem  ahmet  hem mehmet  gecen  maillere  nreye  düşücektir _?  yanı  ıkı  ısımın aynı  anda içerisinde  gecen  mailler

Önce hangi kural varsa onu yapıyor. Tabi eğer taşı dediysen. İlk kural taşıyor dolayısıyla 2. kural öyle bir mail görmüyor.

Gönderildi : 12/02/2010 17:55

Paylaş: