Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 Foundation Surum ve Terminal Lisanslama

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,053 Görüntüleme
(@HayrullahZafer)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir arkadaşımın şoyle bir sorunu var;

Hp serisi bir sunucuda Server 2008 R2 Foundation yuklu,bir problem dolayısıyla sistemin tekrar yuklenmesi gerek;fakat kurulum DVDlerini kaybetmişler;preinstall  oldugu için internet ortamında da bulamadık(R2'siz surum bulduk ama KEY farklılıgı ??),HP 'de yurtdışından bunu ucretli getirecegini soyluyor ama 30 gun gibi zaman veriyor,daha oncesinde Microsoft'tan ESKİ KEY'e gore Terminal Lisans alınmış;soru şu;

Ben şimdi Server 2008 foundation(R2 siz ) ya da farklı bir surum kursam onceki aldıgım(Server 2008 R2 Foundation) terminal lisanslarımı kullanabilir miyim?yani product KEY'e gore mi lisanslama yapılıyor?

Elinde Microsft Server 2008 R2 Foundation olan arkadaşlar varsa bu konuda yardımcı olurlarsa çok seviniriz.

tesekkurler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/10/2016 15:18

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

2008 ts lisanslarını 2008r2 de kullanabiliyorsun ama foundationda da geçerli mi bu şekilde bilmiyorum.

Link vermek yasak sanırım ama internette aramanız için tarifte bulunayım. Foundation sürüm hpc olan oluyor galiba. Msdn Subscriber Downloadsa girin üstte product categories var ordan operating systems daha sonra server 2008i bulun ve ordan hpc sürümün adını bulun o şekilde aratın google da bulursunuz yüksek ihtimalle. Ben vereyim ismi 🙂

en_windows_server_2008_r2_hpc_x64_dvd_552761.iso

Gönderildi : 10/10/2016 18:01

(@HayrullahZafer)
Active Member
Konu başlatıcı

tesekkurler,belirttigin yere girdim fakat bana :

There is no subscription associated with your Microsoft account. Add a subscription to this account.

diyor ;

firsname-lastname -e mail adres ve subscriber number soruyor;

sonuncusu bende yok;en azından bana download linkini atacak bir arkadaş olabilir mi acaba?buraya kadar gelmişken devamı da gelsin de bizim arkadaş dertten kurtulsun;

şimdiden tesekkurler

Gönderildi : 10/10/2016 18:52

(@HayrullahZafer)
Active Member
Konu başlatıcı

Biraz once HPC 'ye baktım benim aradıgım Foundation surumu KISITLAMASI en yuksek surum;dolayısıyla bu degil...

HPC harfleri High Performance Computing’den gelmektedir.Bu ürün çok üst düzey işlemlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Cluster desteği ile birden fazla server bir araya getirilerek çok fazla CPU ve çok yüksek boyutta RAM oluşturulmaktadır.HPC platformu özellikle çok yüksek kapasitedeki işlemleri daha kısa sürede yapmak için üretilmiştir.

Gönderildi : 10/10/2016 18:56

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Hocam ordan üyeliğiniz olmasa indiremezsiniz zaten sadece iso adını alıp googleda aratmanız için o yolu gösterdim 

Gönderildi : 10/10/2016 18:59

Paylaş: