Windows 8 Lisans Sa...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 Lisans Satınalma Hakkında  

  RSS
Ahmet Doruk
(@AhmetDoruk)
Üye

Merhaba,

 

İş yerimizde beş adet lisanslanacak Windows 8 Single Langeuage li makineler var. Aslında lisanslı ama sanırım Single Language ler pro değilnmiş. Pro lisansı almak istiyorum. Yükseltme mi yapmalıyım ? Open lisans mı almalıyım. Bu konudaki önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 10/12/2013 08:28
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Daha önceden alınmış olan lisanslar için GGWA kit alabilirsiniz. GGWA kitli lisansler oem mantığında çalışır kurulduğu pc üzerinde doğar ve o pc ile ölür. (Bu open dedikleri eskisi gibi open kalmadı 🙂 )


Pro upgrade paketlerde ise durum yukarıdaki ile aynıdır aslında yani siz 5 adet upgrade paket alırsanız Single lisanslarınızı proya çevirirsiniz ve o pc üzerinde doğar ve o pc üzerinde ölürler.


Yani her ikisi de aynı kapıya çıkar fiyat durumuna bakarak satın alma yapabilirsiniz.


Eğer Pro sürüme ihtiyacınız yok ise yani bir SERVER AD ortamına dahil olmuyorsanız almak zorunda da değilsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 12:35
Ahmet Doruk
(@AhmetDoruk)
Üye

Active Directory ortamına dahil etmek için lazım zaten formatdan sonra yada pc değişiminden sonra ölsün istemiyorum lisanslar 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 06:02
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Ahmet Doruk"]Active Directory ortamına dahil etmek için lazım zaten formatdan sonra yada pc değişiminden sonra ölsün istemiyorum lisanslar :([/quote]


Merhaba,


Lisanslama da ne yazık ki yüklediğiniz PC üzerinde doğacak o PC çöpe atacağınızda lisansıda atmış olacaksınız. Lisanslanma bu şekilde yapacak bir şey yok ne yazık ki ..


Ama KUTU lisans olarak Windows 8.1 Pro alırsanız kutu elinizde olduğu sürece istediğiniz PC istediğiniz zaman kurabilirsiniz. (Bir öncekini silmek kaydı ile)

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 18:39
Ahmet Doruk
(@AhmetDoruk)
Üye

Tamam bana öyle bişey lazım 🙂 kutu olarak lazım bildiğiniz önerebileceğiniz satış yapan bir yer var mı ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2013 04:36
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Kutu lisanslarda alındığı bilgisayara ait, başka bilgisayarda kullanılamaz. Bir bilgisayara kurdunuz, lisansı active ettiniz, o bilgisayara ait oluyor. Daha sonra başka bir bilgisayar için isteseniz de active edemezsiniz. Hatta aynı bilgisayarın anakartı bozulsun, garantiden değişsin yine internet üzerinden active edemiyorsunuz. MS i arayıp çıkan personeli ikna etmeniz gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2013 11:31
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Ugur BURMA"]Kutu lisanslarda alındığı bilgisayara ait, başka bilgisayarda kullanılamaz. Bir bilgisayara kurdunuz, lisansı active ettiniz, o bilgisayara ait oluyor. Daha sonra başka bir bilgisayar için isteseniz de active edemezsiniz. Hatta aynı bilgisayarın anakartı bozulsun, garantiden değişsin yine internet üzerinden active edemiyorsunuz. MS i arayıp çıkan personeli ikna etmeniz gerekiyor.[/quote]


Selamlar Hocam,


Biz satıyoruz Windows 8.1 kutu lisans satın aldığında kurduğun PC üzerinde kullanabiliyorsun ayrıca PC çöp oldu başka bir PC kurabiliyorsun. Tek dezavantajı alt sürüm desteği yok yani Windows 7 kuramıyorsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2013 11:43
Ahmet Doruk
(@AhmetDoruk)
Üye

Anladım sağolun herşey için 🙂 yönetim kararınnı bekliyorum artık

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2013 18:32
Paylaş: