Forum

BSA & Lisanslam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BSA & Lisanslama ve Zimmet Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@InancPEKER)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bir kaç konuda sorularım olacaktı. Bu konularda gerçekten zayıfım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Uzatmadan konuya gireyim. 250+ bilgisayarın olduğu şirkette IT uzmanıyım. Lakin BSA denetlemeye geldiğinde nelere bakar, ne ister onları soracağım.

1.)  Yeni bilgisayarlar ile Original Windows 7 & Office alıp, Faturada bu lisanslarıda göstermekteyim. Lakin takıldığım başka bir konu var. Windows 7 CD'si geldi diyelim, notebook'un altına yapıştırdım CD ile gelen etiketi. Şimdi bu etiketin çıktığı kutuya ben elime kağıdı kalemi alıp '' Adı soyadı '' yazıp etiket yapıştırmalı mıyım ? Sadece Etikete değil, kutuya da bakıyorlar mı ?

2.) Yeni notebook geldi yine. Etiketini yapıştırdım. Ama Windows 7'yi crackledim. Office de aynı şekilde. Original kurmadığımı farz ediyoruz. BSA geldiğinde KEY eşleştirmesi tarzında birşey yapıyor mu ? Sıkıntı yaratır mı ?

3.) Zimmet formu ne kadar önemli ? Ve zimmet formunda Windows 7 ve Office diye göstermeli miyiz ? 

Çok teşekkür ederim.. 

Gönderildi : 09/11/2013 22:30

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

1) Ben kutunun üzerine bilgisayarın seri numarasını ve key ini yazıyorum. Etiket silinr veya kaybolursa kutunun üzerinde bu bilgiler yazılı oluyor.

2)Windows 7 yi crack lersen upgrade de sorun yaşarsın. Orijinal key in varsa onu kullanmak daha mantıklı. Aynı bilgisayarda sürekli aynı key i kullanman lazım. Activate yaparken sıkıntı olabiliyor.

3)Zimmet formunda yazdığın lisanslı programlar dışında bir şey yüklenirse sorumluluğu kullanıcıya atabilirsin. En azından crack program yüklerse sorumluluğun kendisinde olduğunu bilir, caydırıcılık sağlar.

Gönderildi : 09/11/2013 22:56

(@InancPEKER)
Active Member
Konu başlatıcı

1) Ben kutunun üzerine bilgisayarın seri numarasını ve key ini yazıyorum. Etiket silinr veya kaybolursa kutunun üzerinde bu bilgiler yazılı oluyor.

2)Windows 7 yi crack lersen upgrade de sorun yaşarsın. Orijinal key in varsa onu kullanmak daha mantıklı. Aynı bilgisayarda sürekli aynı key i kullanman lazım. Activate yaparken sıkıntı olabiliyor.

3)Zimmet formunda yazdığın lisanslı programlar dışında bir şey yüklenirse sorumluluğu kullanıcıya atabilirsin. En azından crack program yüklerse sorumluluğun kendisinde olduğunu bilir, caydırıcılık sağlar.

1) Çok teşekkür ederim. 

2) Upgrade işlemi yapmıyoruz. Hepsi kapalı. Sahte key kullanırsak, BSA bunu tespit edebiliyor mu ? Yani gidipte Etikete bakıp sonra Windows üzerinde ki Key'e bakıp yada office'in key'e bakıp eşleştirme yapıyor mu ?

3) Çok teşekkür ederim.

4- Birde buna ilave olarak ; Bilgisayar notebook değilse Seri numarası yerine ne yazıyorsun ? Birde adı soyadını yazmıyor musun ? ( 50 tane lisansın arasından seri numarası ve yazdıgın key'e bakarak hangi bilgisayara ait oldugunu nasıl buluyorsun ? )

Gerçekten çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/11/2013 00:03

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

2) Network tarayan tool lar var bilgisayarda yüklü programları ve bunların lisans bilgilerini gösteriyor. Hepsini olmasa bile rastgele birkaç tanesini seçip kontrol edebilirler.

4) Tüm bilgisayarlarım markalı bu yüzden hepsinin seri numaraları var. Seri numaraları yoksa bile kendin etiket oluşturup bir envanter numarası verebilirsin. Ad soyad işten çıkışlar nedeniyle veya bilgisayar değişimi nedeniyle sabit kalmıyor. Ayrıca tüm bilgisayarlarımın kayıtlı olduğu bir Access database im var hepsi burada kayıtlı. 500den fazla bilgisayar var ve hepsi bu database de.

Gönderildi : 10/11/2013 00:53

(@InancPEKER)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladım çok teşekkürler

Gönderildi : 10/11/2013 01:28

Paylaş: