Forum

Lisans karışıklığı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisans karışıklığı ?

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@zekeriya_atak)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Bsa bilişimden aradılar. Korsan yazılım hakkında. benden kullandığım programların sayısını vs istediler.

Benim şöyle bir sorunum var.

1-) Bizde bazı bilgisayarlarda xp lisansı yok. kaçak ama elimde 50 tane Win7 lisansı var. 4 adet Kamera bilgisayarı olduğu için bunlarda Xp kullanıyorum. Win7 kurmadan xp lisansı almadan ben bu bilgisayarları nasıl lisanslayabilirim. yada kontrole geldilermi bunu nasıl açıklayabilirim adamlara. Win 7 lisanlarını göstersem xp kullanmaya devam edebilirmiyim.

2-) 50 adet ofis 2010

15 adet ofis 2007

5 adet ofis 2003 lisansı var. ama ben ofis 2010 değilde bütün bilgisayarlarda 2007 kullanmak istiyorum. 2007 nin aynı lisans anahtarını kullanarak diğer bilgisayarlarıda lisanslayabilirmiyim.

Herhalde microsoft lisansın varsa bir alt versiyon programınıda kullanabiliyoruz  diye biliyorum ben.

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 11/05/2012 14:38

(@zekeriya_atak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

peki bu resimde işarediklerim ne anlama geliyor.

burada 5 tane gözüküyor. ama ürün anahtarlarına gelince bir sürü key var.

ben bu keyleri nasıl kullanabilirim.

ARTI olarak lisans anahtarlarının yanında ki KMS  ve MAK nedir ? hangi anahtarı kullanmam gerekiyor.

Gönderildi : 11/05/2012 19:22

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Merhaba,

Sizin lisanslarınız open olduğu için almış olduğunuz versiyonun iki alt versiyonunu kullanabiliyorsunuz.Win7 lisansının iki alt versiyonu vista ve xp olduğu için bunları o sayfada görülen keyler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Mak yazan keyleri normal kurulum yaparken anahtar girmeniz gerektiğinde kullanırsınız,KMS yazanları ise ortama bir lisans server kurduğunuzda kullanırsınız.

Teşekkürler,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 11/05/2012 19:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Lisansların alt versiyonlarını kullanabilmek için YAzılım Güvencesi almış olmanız lazım. Arkadaşlar alt versiyon kullanabilir demişler ama kurulumda hangi keyleri girip bunu yapabilirsiniz birde yazsalarmış keşke.

Eğer yazılım güvence lisansı almamışsanız o zaman alt sürüm kullanma durumu olmaz. Ne alındıysa onu kullanmanızı isterler. Ama kullanamıyorum derseniz sizden düzeltme isterler.

BSA aradıysa hangi yazılım için aradıklarını sorun. Ona göre hazırlık yapın. tüm yazılımlar için arama olasılığı düşük. şikay vb. durum yoksa tabi.

Gönderildi : 12/05/2012 05:09

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

Lisansların alt versiyonlarını kullanabilmek için YAzılım Güvencesi almış olmanız lazım. Arkadaşlar alt versiyon kullanabilir demişler ama kurulumda hangi keyleri girip bunu yapabilirsiniz birde yazsalarmış keşke.

Eğer yazılım güvence lisansı almamışsanız o zaman alt sürüm kullanma durumu olmaz. Ne alındıysa onu kullanmanızı isterler. Ama kullanamıyorum derseniz sizden düzeltme isterler.

BSA aradıysa hangi yazılım için aradıklarını sorun. Ona göre hazırlık yapın. tüm yazılımlar için arama olasılığı düşük. şikay vb. durum yoksa tabi.

Open Lisans sayfasında o keyleri görebiliyorsunuz.

Yukarıdaki linklerde zaten keylerin mevcut olduğunuz görebilirsiniz.

Yazılım güvencesi aldığınız zaman şuanda kullandığınız versiyonun yenisi çıktığında onuda kullanma hakkını verir size.

Bu iki alt versiyonu kullabilme özelliği open lisanslara ait olan bir özelliktir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 12/05/2012 13:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

resimlere bakmamıştım. 🙂

Gönderildi : 14/05/2012 15:12

(@zekeriya_atak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ama şöyle birşeyde var arkadaşlar. ben sitede keylerin yanında 50 adet ofis lisansı görüyorum ama lisansları özetle dediğimde şöyle birşey çıkıyor karşıma.

burdada 15 adet gösteriyor ben birşey anlamadım. :=)

Gönderildi : 15/05/2012 20:47

(@zekeriya_atak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu konu hakkında görüşü olan yokmu?

Gönderildi : 17/05/2012 12:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Burada sahip olduğunuz open lisanslarını var. Yanlışlık olamaz ya diğer lisanslar open lisans değil yada tam bütün lisanları gören admin bir account ile giriş yapmamış olaiblirsiniz. Bunu 0212 336 69 99 nolu teli arayarak kendinizi open lisans hattına bağlatıp öğrenebilirsiniz. Sizi Türkçe destek veren Almanya'da bulunan birime bağlarlar ve yardım ederler.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/05/2012 13:19

(@gokhankeskin)
Gönderiler: 21
Eminent Member

ama şöyle birşeyde var arkadaşlar. ben sitede keylerin yanında 50 adet ofis lisansı görüyorum ama lisansları özetle dediğimde şöyle birşey çıkıyor karşıma.

burdada 15 adet gösteriyor ben birşey anlamadım. :=)

Konu eski ama, keyin yanında gördüğünüz 50 rakamı 50 kez etkinleştirme yapabilirsiniz demektir. Lisans özetinde yazan 15 rakamı sizin 15 adet office 2010 a sahip olduğunuzu gösterir.

Gönderildi : 27/06/2012 19:55

Paylaş: