Forum

Eksik lisans ve d&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eksik lisans ve düzenleme

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
389 Görüntüleme
(@ramazanerdemir)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli forum üyeleri; Çalışmakta olduğum firmada lisans tarafında eksiklikler ve yanlışlıklar var bunları düzenlemem gerekmekte.  

Toplamda 7 adet sunucumuzun 4 tanesi 2003, 51 tane pc mizin 35 tanesi xp pro ve 39 tanesi ofis 2003 olarak lisanslı.
Eksik olan 3 adet server 2008 lisansını ve 16 win7pro lisansını satın alıyoruz ancak eksik olan 12 tane ofis lisansımız için kullanımı önemsiz olan yerlerden kaldırıp yerine open ofis kurayım diyorum fakat BSA olmaz diyor. 

Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekmekte bu konuda yardım önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 02/03/2012 01:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu durmda en mantıklı olanı Microsoft ile görüşmektir. Zaten siz gerekli görüşmeyi yaptıktan sonra, size microsoft software inventory analyzer programı ile bir rapor isteyeceklerdir. Bu rapora ilişkin size gerekli alınması gerekn lisansları belirtecekler ve sunacaklardır. Bu duruma göre open lisans, lisans kiralama gibi seçenkeleri kullanabilirsiniz.

Makale, http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/11/lisanslama-ve-microsoft-software-_3101_nventory-analyzer.aspx incelemenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2012 02:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bsa neden olmaz diyor? Bsa ne karışıyor?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2012 02:16

(@ramazanerdemir)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Daha önce kullanım olduğundan dolayı kaldırmak yerine lisanslamak zorundaymışız Bsa bu yönde zorlamaya gidiyor.

Gönderildi : 02/03/2012 11:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bu saçmalık daha önce kullandınız lisans alın bu bsa bir bana gelmedi lisansla tokatlayım onları. Kullanmadığınız bir şeye lisans almanız gerekmez ve open ofis ücret gerektirmiyor kullanabilirsiniz onlar afrika ülkesinde yaşıyor sanırım kanunlarıda muz cumhuriyetinden ithal.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2012 12:21

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

BSA size geldi ve tespiti yaptmı yoksa gelmeden mi böyle diyorlar. Gelmedilerse kaldırın ofis programlarını, klasörlerini ve registery yi güzelce temizleyin, bulamadıkları şeyin nesine lisans isteyecekler. En kötü Windows ları yeniden kurarsınız. 

Gönderildi : 02/03/2012 12:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Uğur Bey

konuyu biz özleden görüşmüştük.arkadaş konuyu güncellememiş

BSA gelmemiş fakat eksikler tespit edildiği için baskı kurarak aldırma yoluna gidiyorlar. 

Ki hep bunu yaparlar zaten. arkadaş open lisans yerine maliyet konusunda daha iyi olan kutu home and business ürün ile lisanslama yapacaktı en son.

Gönderildi : 31/03/2012 01:14

Paylaş: