Forum

Domainde deployment...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domainde deployment sonrası Windows 7 ve Office 2010 aktivasyon derdi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

MS ile Volume Lİcense anlaşmamız var ve portalda MAK ve KMS keyleri var. Ben bir tane Windows 7  üzerine gerekli programları ve Office 2010i kurup aktive ettikten sonra master image oluştudum. ANcak hangi makineye bunu atarsam atayım aktivasyon soruyor. Bunun önceden XP'e olduğu gibi aktivasyonu bypass etmek yöntemi yokmu?

Gönderildi : 07/07/2010 14:29

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

İmajı oluşturmadan önce sysprep /generalize komutu ile sisteminizi standart hale getirdiniz mi?

Bir de client üzerinde ki aktivasyonu kms host üzerinden mi sağladınız? Yoksa MAK key ile mi yaptınız?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 07/07/2010 14:53

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet hocam Sysprep ile Generalize yaptım. KMS host kullanmadım direk MAK key kullandım.

Gönderildi : 07/07/2010 23:20

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Tamam sorunumuz bu. MAK key ile aktivasyon işlemi yapıyorsak MAK Proxy Activation yöntemini kullanmamız gerekiyor. Yoksa tüm sistemleriniz aynı mak ile kendileri gidip Microsoft üzerinde lisanslama işlemi gerçekleştirirler ve bu da sizin yaşadığınız sorunlara neden olur. Bunun için kurduğunuz Windows 7 makinenizi ve Office 2010 yazılımınızı KMS host sunucunuzu kullarak aktive edin. Zaten DNS üzerinden KMS host kayıtları mevcut ise kısa zamanda Windows 7 client nız kendisini aktive edecektir. Ardından sysprep /generalize ile standart hale getirdikten sonra imajını alıp diğer client lara dağıtabilirsiniz. Sorun çıkmayacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 08/07/2010 00:06

Paylaş: