Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 & Exchange Server 2010

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@bugracanbalcik)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2008 R2'yi ve Exchange Server 2010'u Microsoft'un sitesinden trial olarak indirip kurdum. Lisanslarını bu 120 - 180 günlük trial sürecinde temin etmeyi planlıyorum ve 120 - 180 günlük trial süreci bittiğinde sistemi tekrar yüklemek zorunda kalmak istemiyorum. 

Öğrenmek istediğim bu 120 - 180 günlük trial süreçleri içerisinde lisansları alıp, lisans keylerini sisteme girdiğim taktirde, sistem kesinlikle çalışmaya devam edecek midir ?

Microsoft Türkiye'yi konuyla ilgili iki kere aradım birinde olmaz dediler, birinde de birşey diyemeyiz belki olur belki olmaz dediler, kafam karıştı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,

Buğra 

Gönderildi : 29/05/2010 18:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Mumin hocadan aldığım bilgiyi aktarıyorum.Süresi bitince çalışmaya devam eder bazı roller durur.Ama aktive edince çalışmaya devam edebilirbisinz.

saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2010 19:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange Server 2010 için 120 günlük süre dolduktan sonra expire uyarısı alırsınız , ancak standart veya enterprise için geçerli bir anahtar girip , information store servisini restart ederek normal bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz

daha fazla bilgi için

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb124582.aspx

Windows Server tarafı ise biraz karışık , tam olarak kullandığınız build çok önemli , bu nedenle winver ile kullandığınız sürümün tam versiyonunu bizimle paylaşırsanız daha net bir bilgi verebiliriz.

Ama ürün RTM ürün ise doğru lisans anahtarını girmeniz halinde sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2010 19:11

(@bugracanbalcik)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

RTM'mi değil mi emin değilim ama tam versiyonunu öğrenip size bildireceğim. 

Gönderildi : 01/06/2010 12:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

ok

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2010 17:06

(@bugracanbalcik)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey Merhaba,

Version 6.1 ( Build 7600 ) yazıyor. Yukarıda yazdığım çerçevede lisanslayabilmek mümkün müdür ? Mümkünse almam gereken lisans tipi ne olacaktır ?

Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim zira gününün dolmasına çok az bir süre kaldı.

Şimdiden teşekkürler,

Buğra Can BALÇIK

Gönderildi : 01/09/2010 14:12

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba,

Trial copy olarak kurulmuş bir Windows Server 2008 R2'yi, geçerli bir product key ile activate edebilirsiniz (OEM key dışında). 

Tecrübe ile sabittir 🙂

Gönderildi : 02/09/2010 03:30

(@bugracanbalcik)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler.

Gönderildi : 02/09/2010 18:07

Paylaş: