Forum

pfsense 2 adsl dağı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfsense 2 adsl dağıtma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@yunusemrekula)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,
Okulumuz İçin Pfsense Kurulumu Yaptık. Radiusumuz Captive Portalımız herşeyimiz Tamam.. Biz İstiyoruz ki doğrulama ekranı geldimi kullanıcı adına xxx şifreye yyy yazanlar meb internetini kullansın kullanıcı adına yyy şifreye xxx yazanlar dönersermaye internetini kullansın. radiusumuz filen herşeyimiz hazır. loglama yaptırabiliyoruz. ama tek eksiğimiz vatandaş a verilen kullanıcı adı ve şifreye göre kullanacağı internet. 

NOT : radiusda user oluştururken gatewayy ve ip adresi tanımlaması yapılabiliyor. ama işte wan ları nasıl ayarlayıp kullandırtabiliceğimi bilemiyorum

Gönderildi : 20/04/2016 17:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Böyle bir yapı kurmadım not da dediğiniz üzere şöyle olabilir denemek lazım. Ek bir interface ekleyip diğer hattın bacak tanımını buna yaparsınız. Routing den gateway olarak eklersiniz. Lan rule'lardan source belirleyip gateway'i bu eklediğinizi seçerseniz o hattan çıkar.  

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2016 20:26

(@yunusemrekula)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

sanal interface ekledim. switche 2 modemi birleştirim tek kabloyla çıkarttım. bu sefer internet erişimi hiçbirşekilde olmuyor.

Gönderildi : 28/04/2016 13:55

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

switch ve pf tarafında vlan yapınız nasıl ?

vlanların gw tanımlamalarını yaptınız mı ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2016 13:58

Paylaş: