Forum

Centos Firefox/Oper...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Centos Firefox/Opera Yavaşlık

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@BerfuSenturk)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Centos sistemde firefox yada operayı denedim.İndirmeler 30kb'ı aşmıyor.bazen bu durum linux geneline hakim oluyor.

Meslea wget ile 500kb gibi bir  hızla dosyayı indiriken bir anda hız 60kb düşebiliyor.Ama çoğunlukla tarayıcılarda bu sıkıntı oluyor. 

Gönderildi : 15/05/2015 01:41

(@BerfuSenturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Centos 7 Kullanıyorum.

Fedora yı denedim.Firefox sorunu ondada aynı.Chrome sağlıklı çalışıyordu kullandığım zamanda ancak centos 7 üzerinde chrome kurduktan sonra çalıştırınca anladığım kadarıyla selinux kesiyor ve chrome çöküyor.Chrome passwd ye erişmeye çalışıyor selinux bunu uyarı veriyor. 

Gönderildi : 16/05/2015 02:02

(@BerfuSenturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorunu şuanlık düzelttim bakalım tekrar bu sıkıntıyı yapacakmı bilmiyorum.Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar için uyguladığım çözümü yazıyorum.

ifcfg- sizin internete çıkış arayüzünüz mesela benimkinde kablosuz ağda bağlı olduğum için ifcfg-HUAWEI olarak kayıtlı.
sizde bu kısım ifcfg-wlp4s0 gibide yazabilir.
Ethernet girişi içinse bende ifcfg-enp3s0 yazmakta sizdede buna benzer birşey yazar hangisi kullanıyorsanız alttaki komutta ona göre değiştirirsiniz.

vi /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-

IPADDR=192.168.x.y
PREFIX=24
GATEWAY=192.168.x.1
DNS1=8.8.8.8
DNS2=8.8.4.4 
IPV6INIT=NO
ZONE=trusted
MTU=9000

x.y olan yerleri modeminize uygun olarak doldurunuz.
örneğin yukarıdaki x airties için 2 huwaei için 1 dir.
y 'yide 255'e kadar olmak üzere 2'den 254'e kadar bir rakam seçip yazınız.başka bilgisayarile aynı olursa ip çakışması yaşanır ve iki bilgisayarda sürekli internetten düşer. 

yukarıdaki ilgili satırları kontrol ediniz yoksa kendiniz elle ekleyiniz.Yapılanları kısaca açıklarsam
Manuel ip verdim ve dns leri elle girdim.Google DNS'leri girdim siz başka kullanıyorsanız girebilirsiniz.
MTU değerini 9000 olarak ayarladık
Ağ bölgesini trusted yani doğrulanmış, güvenli olarakta düşünebilirsiniz , değiştirdim.

En sonda bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Gönderildi : 16/05/2015 02:57

Paylaş: