Forum

Siteden gönder...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Siteden gönderilen mesajlar Spam klasörüne düşüyor Dns ayarlaması nasıl olmalı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@ismailciloglu)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli hocaları benim bir sunucum var  sunucumdan giden mailler spam klasörüne düşüyor bunun çözümü nedir sıfır alanadı alıp yeni IP tanımlayıp e postaları bunla göndermeyi deneyeyim mi?

Blacklist:mxtoolbox sitesinde temiz hepsi yeşil tik http://mxtoolbox.com/domain/cepedit.com/

am gel gelelim şimdi bu problem var spam mail olarak geliyor sitem durumu iyi 

[img] [/img]

[img] [/img]

Gönderildi : 13/01/2015 19:07

(@ismailciloglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardım edecek

Gönderildi : 13/01/2015 22:25

(@zekiozer)
Gönderiler: 35
Trusted Member

hocam yanlışım yoksa dns ayarı diye ektra birşey yok, sen mailini spam servislerden silinmesi için baş vuru yapacaksın, yada gmail e dnslerini yonlendirip, gmail üzerinden kullanacaksın.

Gönderildi : 17/01/2015 01:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Domain adınız cepedit.com ise baktığımda PTR kaydınızın olmadıüını görüyorum. Bu durumda spama düşmesi normal. Bir de siz sunucu üzerinden mailing işlemimi yapmak istiyorsunuz?

Gönderildi : 17/01/2015 21:07

(@ismailciloglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Domain adınız cepedit.com ise baktığımda PTR kaydınızın olmadıüını görüyorum. Bu durumda spama düşmesi normal. Bir de siz sunucu üzerinden mailing işlemimi yapmak istiyorsunuz?

hayır hocam ben sadece sitemdeki üyelerime gönderdiğim haftalık özetleri bilfdirimleri almasını istiyorum

Gönderildi : 15/04/2015 02:13

(@Kadir-Kurt)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar,

Aşağıda ki linkte de görebileceğiniz gibi IP adresiniz 3 adet spam filtresine takılmış. Bunlardan en kötüsü APEWS olanıdır. Çünkü spam listesinden çıkarılması hakkında kendileri ile iletişime geçemiyorsunuz fakat kendileri IP kayıtlarınız düzeldikten sonra otomatik siliyor.

Diğer dnsblchile.org ve rbl.rbldns.ru olan filtrelere mail attığınızda veya sitelerinde ki formu doldurduğunuzda sizi spam listesinden çıkartıyorlar bunlardan özellikle rbl.rbldns.ru size anında dönüş yapıyor ve ne yapmanız gerektiğini söylüyorlar. Dediklerini yaptığınızda ise sizi spam listesinden çıkartıyorlar. Sizi en çok  dnsblchile.org etkiliyordur. Bence siz bu iki firmadan silmelerini talep edin kısa bir zaman sonrada APEWS de kaldırır. 

Fakat kesinlikle toplu maillerden kaçının aksi taktirde tekrar tekrar istekler oluşursa pek dikkate almazlar. Bunun yanında abuse olarak da IP adresinize mailinizi yazdırırsanız olası bir toplu mail anında size bilgi maili gelebilir. 

http://multirbl.valli.org/lookup/176.53.63.131.html 

Gönderildi : 18/04/2015 03:30

Paylaş: