Forum

backtrack 5r3 wordl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

backtrack 5r3 wordlist nedir nasıl oluşturulur

24 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,560 Görüntüleme
(@RamazanSahin)
Gönderiler: 36
Eminent Member
Konu başlatıcı

wmware üzerinden backtrack 5r3 kullanıyorum. komut penceresine gerekli bir kaç kodu girdikten sonra paket sayısı yeteri kadar artınca başlangıç- home folder şeçeneğinde ''wordlist'' adında bir dosya oluşması gerekiyormuş ama bendeki home folde klasöründe workklist adında bir dosya bulunmuyor. bu worklist dosyası ben yeteri kadar paket topladıktan sonra kendiliğinden mi gelmesi gerek??? (ben zaten yeteri kadar paket topluyorum ama bir türlü dosyayı bulamadım) yoksa bu worklist dosyasını ilk başta ben kendim mi yüklemeliyim???  nedir bu worklist??? son aşamaya geliyorum ama bu dosyayı bi türlü bulamıyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 19/11/2013 00:23

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhabalar 

Backtrack üzerinde wordlist oluşturabilirsiniz

ilk olarak wordllist nedir : kendimiz belirlediğimiz aralıkta  sayı ve karakter üretmesidir  genellikle brut force işlemlerde kullanılır

oluşturmuş oldugunuz klasör yolu ise şu şekilde : root+pentest+pasword+crunch+isim vermiş oldugunuz txt  

bu işlem crunch seçeneği ile oluşturma işlemi sonuç alınır .yinede işlemde başarısız olursanız yazarsanız konu altına yardımcı olmaya çalsışırım  

Gönderildi : 19/11/2013 01:40

(@tarikyildiz)
Reputable Member

bende size ek olarak blogumda anlatım yapmiştim teşekkürler 

http://tarikyildiz.com/backtrack-5-uzerinden-wordlist-olusturma.html  

Gönderildi : 19/11/2013 01:54

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

wordllist.lst yi crunch ile mi yoksa cupp ile mi oluşturmak daha iyi olur ikisi arasındaki fark nedir?  maksimum karakter sayısı 5 yerine daha yüksek bir değer verebilir miyiz? değeri yükseltmenin birr yararı olur mu? wordlist için diskte ne kadarlık bir alana ihtiyaç vardır

Gönderildi : 19/11/2013 02:06

(@tarikyildiz)
Reputable Member

crunch ile oluşturabilirsiniz burada 5 rakamı örnek olarak verilmiştir  değeri yükseltme sizin istemiş oldugunuz rakam  vey karakter aralığıdır  ne kadar alan derseniz tam olarka bir sayı söylemem mümkün olmaya bilir sizin arayacağınız işlemlere bağlı 

Gönderildi : 19/11/2013 02:11

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

wordlistin diskte aşırı yer kaplayabileceğini duymuştum dediğim gibi sanal makineda kullandığım için fazla alanım yok başlangıç karakterinin 0 mı 1 mi olması daha iyi olur maksimum karakter sayısını 12 kullanılacak karakterleri rakamlar vve harflerin tamamı yapsam disk boyutu açısından bir sorun yaşarmıyım veya karakterlerin hepsini kullandığımiçin başka bi sorun çıkar mı

Gönderildi : 19/11/2013 02:18

(@tarikyildiz)
Reputable Member

eğer deneme yapmak istersen 1 -3 arası verirsin sayı ile çalışma mantığını anlamış olursun  sanalda çalsıyorsan eğer disk kapasitesi de uygun ise arttırabilirsin 

Gönderildi : 19/11/2013 02:26

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanal makinada kurarken 60 gb lık bir alan vermiştim sizce yeterli mi

Gönderildi : 19/11/2013 02:28

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanal makinedeki backtrack disk alanını yükseltebilir miyim,

Gönderildi : 19/11/2013 02:43

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

c diski şu an dolu d den yer verebilir miyim yoksa c mi boşalttıp cden mi ayırmam gerek. söylediğim şekilde değerlerle yaparsam bu işi 200 gb lık bir alan ayırsam yeterli olur mu??  resimde min. karater olarak gösterilen yerde 1 yazarsa  bir basamaklı sayılar mı kullanılır atıyorum 1  --2 ---a--b  gibi bu anlamamı geliyor

Gönderildi : 19/11/2013 03:03

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi taramanın uzun sürmemesi için küçük aralıkları şeçmem daha iyi ya da worklist indirebileceğim güvenli bir site var mıdır bunu indirdikten  backtrackta nasıl kullanırım 

Gönderildi : 19/11/2013 03:33

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için gerçekten teşekkür ederim. Bu konularda hiç bilgim yok desem yeridir. Öğrenmeye çalışıyorum:) Bayağı soru sordum hepsini de cevapladınız. Teşekkür ederim...

Gönderildi : 19/11/2013 03:55

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kardeş ufak birkaç sorun çıktı yeniden yardım ederseniz sevinirim:

1.Ben sanal makinadaki disk boyutunu büyüttükten sonra yanlışlıkla disk wmware de diski birleştirdim herhangi bir sorun olur mu? pc de normal de win 7 yüklü disk birleştirme sonucu win7 deki dosyalar ile sanal makinada ki dosyalar birbirine filan karışır mı?

2.Daha öncede söylediğim gibi sanal makinaya 60 gb lık bir bölüm ayırmıştım diskten şimdi bunu 250 gb yaptım ancak win7deki c bölümüm doluydu sanal makina bunu d den mi kullanmıştır?

3.Ben dediğiniz gibi backtrack kapalıyken wmwareyi açıp hardvare sekmesinden harddiske tıklatıp utiliesten expanta tıklayp disk boyutunu 250 gb a artırdım. o arada bir uyarı gelmişti tamam deyip geçmiştim. Wmwareyi açiyırum işletim sistemini başlatmadan devices kısmında sistem özelliklerinde disk alanı 250 gb gözüküyor. Ancak sanal makinada backtrackta donatılar-uygulamalar-disk kullanıcısı çözümleyicisi dediğim zaman disk boyutu 60 gb  civarı gözüküyor. 

4.Ben disk boyutunu dediğiniz şekilde yükseltebildim. Ancak yeniden diskin boyutunu o kısımdan küçültemeden orada sadece diski genişlet şeçeneği var diskin boyutunu yeniden küçültmek istersem bunu nasıl yaparım? 

Gönderildi : 19/11/2013 18:26

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir soruyu unutmuşum ben yaptığım wordlist te krduktan sonra mak. karakter sayısını ya da kullanılabilecek karakterleri artırmak istesem daha önce yazdığım wordlisti siilmem mi gerekir yoksa komut sistemiyle yeniden oluşturmak istediğimde aynı wordlisteki karakterler artar mı?

Gönderildi : 19/11/2013 18:39

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bir önceki soruda sormuştum hd  boyutunu dediğiniz yolları izleyerek 250 gb a yükselttim sanal makina kapalıyken sistem özelliklerinde hd boyutu 250 gb olarak gözüküyor ancak backtrack ı başlattığım zaman uygulamalar-donatılar- disk kullanım çözümleyiciye giriyorum orada disk boyutu halen 60 gb olarak gözüküyor boyutu yükseltmek için backtrack ı başlattıktan sonra herhangi bir işlem  yapmama gerek var mı

Gönderildi : 20/11/2013 03:07

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vmware-vdiskmanager -x 10GB BTR3.vmdk

bu kısımda 10 gb yazılı yere her durumda 10 mu yazılır yoksa diskin boyutu ne kadar artırıldı ise o sayı mı yazılır? 

Gönderildi : 20/11/2013 03:24

(@RamazanSahin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Maalesef denedim ama vmware-vdiskmanager -x 10GB BTR3.vmdk komutu girildiğinde ''vmware-vdiskmanager komutu bulunamadı'' diyor. 

Diğer verdiğiniz sitede ki bir komutta da aynı hatayı veriyor... 

Gönderildi : 20/11/2013 03:45

(@tarikyildiz)
Reputable Member

Merhaba Ramazan bey 

siz en temiz olarak yeniden  kurlum yapın derim  boş alan olarak hangi diskiniz uygun ise ona göre  seçim yapabilirsiniz  en güzel bu şeklide olablilir 

Gönderildi : 20/11/2013 19:17

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

bu Backtrack de şifre kırmak için kullanılan kelime listesi mutlaka bütün şifreleri kırmamızı sağlıyor mu?

Gönderildi : 12/05/2014 23:44

Sayfa 1 / 2
Paylaş: