Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Squid Hata 330

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sistemdeki Squid serverdan bu sitelere girmek istediğimde chrome'dan şu hatayı alıyorum:

Hata 330 (net::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED): Bilinmeyen hata.

IE ise sayfa bulunamadı diyor. Proxy kapatıp girebiliyorum, örnek sayfalar bunlar:

http://www.iks.com.tr/  

http://www.allianzemeklilik.com.tr/

Baktığımda bu hatanın serverdaki gzip sıkıştırması ile alakalı olduğu söyleniyor. Bu sitelerin başka squid sistemlerde açıldığını biliyorum, dolayısıyla benim bu durumda yapabileceğim nedir?

Teşekkürler 

Gönderildi : 12/12/2012 13:34

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

Herhangi bir bandwith kotası varmı kullanıcılarda?

Gönderildi : 12/12/2012 15:13

(@VolkanCelebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir bandwith kotası varmı kullanıcılarda?

Şimdi Hyper-V üzerine Debian+Squid koydum onda giriliyor. Hatta bu siteleri açması gerekenlere yeni proxy verdim. Sorun şu ki ana proxy websense ile beraber çalışıyor, bunun için kalıcı bir çözüm gerekiyor. Neden bu siteler bu squid'de açılmıyor anlam veremediğim nokta bu. 

Edit: BW Kota yok. 

Gönderildi : 12/12/2012 16:41

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

ok. kota koyduğumuz zamanlarda bazen çok nadiren tabii, bu tip hatalar alabiliyorduk. bu dediğim olay squid'in 2.6 versiyonu ve öncesindeydi. Ama sizin şu an 3 veya üzeri kullandığınızı varsayarak diyorumki, bu problemin squid ile bir alakası yok. Bence Websense tarafını bir inceleyin yada bir case açın. Size yardım o taraftan gelecek kesinlikle...

Gönderildi : 12/12/2012 16:57

(@VolkanCelebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ok. kota koyduğumuz zamanlarda bazen çok nadiren tabii, bu tip hatalar alabiliyorduk. bu dediğim olay squid'in 2.6 versiyonu ve öncesindeydi. Ama sizin şu an 3 veya üzeri kullandığınızı varsayarak diyorumki, bu problemin squid ile bir alakası yok. Bence Websense tarafını bir inceleyin yada bir case açın. Size yardım o taraftan gelecek kesinlikle...

Çalışan Squid: Debian+squid/2.7.STABLE9 

Hata veren: Red Hat+ squid/2.5.STABLE1

2.5'lu hata veren proxy'de Websense beim client için devredışı, yani olayı Websense ile açıklamakta zorlanıyorum. Tabiki tatmin eder bir cevap bulamazsam önce squid update yapıp sonra düzelmezse case açacağım ama bence sorun squid.conf yada bir yerlerdeki conf'lardan kaynaklanıyor. 

Gönderildi : 12/12/2012 17:38

Paylaş: