Bildirimler
Hepsini Temizle

asdasd  

RSS
Bekir KARUL
(@BekirKARUL)
Üye

asdasd

Alıntı
Gönderildi : 08/12/2012 15:55
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Öncelikle yayım yapılan siteye dışarıdan ipadresi:8080 olarak gelebiliyorsanız sizin içerideki sistem normal demektir. 8080 portu yerine 80i kullanırsanız daha iyi olacaktır. İp ile gelmenize rağmen isimle gelemiyorsanız bunun nedeni dns kayıtlarınızın tutulduğu yerde gereki dns uptade olmamış demektir. Bu durum artık pek rastlanan bir durum değil. Dnsler artık çok kısa sürede aktif oluyor ama ideal süre 8-48 saat arasıdır.

Modem tarafına gelince sizin modemin global ipsi statik ise ikinci kullanıcı için dinamik olmaz. Siz localden bahsediyorsanız modemin dhcp servisini açarsınız ikinci kullanıcı otomatik ip alır. Sizde sisteminize modem bloğundan ip vererek statik ip kullanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/12/2012 00:06
Bekir KARUL
(@BekirKARUL)
Üye

asdasdasdasdqwd

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 08:00
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

http://www.no-ip.com/ u öneririm sana. dinamik olarak bir domain adı oluşturarak kendi kendini güncellemesini sağlayabilirsin. yapıcakların şu şekilde, buraya üye oluyorsun ve A kaydı oluşturuyorsun. orada bedava olan domain adları var onlardan seçebilirsin. sonrasında küçük bir toolu var onu indirip bilgisayarına kuruyorsun bu kadar. sonra modemin ip adresi değişsede o kendini anında güncelliyor.. hatırladığım kadarıyla da ubuntunun software panelinde de program mevcuttu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 09:54
Bekir KARUL
(@BekirKARUL)
Üye

asdqwdqwd

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2012 20:08
Musab Yardım
(@MusabYardim)
Üye

Merhaba,

Yapmanız gereken modeminizin arayüzünde NAT ile 80. portu localinizde bulunan web server'ın IP adresine yönlendirmektedir. Ayrıca web serverınızda firewall ayarlarınızıda kontrol etmenizde fayda var. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2012 07:19
Bekir KARUL
(@BekirKARUL)
Üye

Bunları yapmama rağmen olmuyor hocam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2012 16:51
Musab Yardım
(@MusabYardim)
Üye

[quote user="Bekir KARUL"]Bunları yapmama rağmen olmuyor hocam.[/quote]

NAT ile yönlendirme yaptıktan sonra dışarıdan IP adresiniz ile erişmeye çalıştığınızda herhangibir sayfa açılıyor mu veya herhangibir hata alıyor musunuz?  

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2012 08:50
Bekir KARUL
(@BekirKARUL)
Üye

asdasdasdasda

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2012 17:35
Paylaş: