2x 120Go SSD + 2x 2...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

2x 120Go SSD + 2x 2To SATA3 kurulum  

  RSS
Haydar Bostanci
(@HaydarBostanci)
Üye

Herkeze merhaba arkadaslar benim bi sorunum var bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim yardimlariniz icin simdiden cok tesekkur ederim

 

Yukaridada belirttigim gibi 4 adet hdd var serverde

CENTOS 6.3 + Plesk 11

2x 120Go SSD

2x 2To SATA3

biz bu serveri web server olarak kullaniyoruz fakat yer sikintisi cekiyoruz server SSD lerin uzerinde calisiyor ve butun sitelerimiz bunlarin uzerinde ayrica 2 tanede SATA3 var fakat bunlari kullanamiyoruz yada soyle soyliyeyim nasil kullanmaliyiz ki yer sikintisi cekmiyelim 

nasil bi kurulum olmasi gerekiyor bu konuda bilglendirirseniz sevinirim tesekkurler..

Alıntı
Gönderildi : 19/11/2012 19:23
Melih ALTUN
(@melihaltun)
Üye

haydar bey mail le ulaşmıştı orada kendisine bir kaç yöntem söylemiştim onu aynen kopyalayım buraya  böyle problem yaşayan arkadaşlar için belki çözüm olur.

/etc/httpd/conf/httpd.conf  dosyasını kopyola backup diye sonuna oluştur.

daha sonra httpd.conf dosyasına açıp içerisindeki directory root yolunu sata da göster. Sonra bir iki sayfayı diğer diske kopyala  hepsini taşımadan önce denemek için . httpd servisini yeniden başlatman gerekebilir.

bir sorun olması halinde  httpd.conf dosyanın yedeğini almıştın onu eski haline getirebilirisin."

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/11/2012 15:43
hasanakgoz
(@hasanakgoz)
Üye

Eğer disk yapınız LVM ise yer sıkıntısı çekmeniz halinde anında bir disk ekleyerek LVM yapınıza bu diski dahil edip yer sıkıntınızı dinamik çözebilirsiniz.Hatta işletim sistemini sata disklere kurup web sitelerini ssd disklere koymak sitelerin açılışında belirgin bir fark yaratacaktır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2012 04:24
Paylaş: