Forum

Debian'da "rem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Debian'da "remmina" uzakmasaüstü uygulamasını başlangıçta çalıştıramıyorum.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@MazharKara)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar mesela windows'ta bir bat dosyası hazırlayıp başlangıç programlarına attığınızda pc'yi açıp sisteme giriş yaptığınız anda otomatik çalışması gibi, bende Debian 6.0.4'te remmina adlı uzak masaüstü programınıın "IP girip bağlan dediğimiz penceresinin" başlangıçta otomatik açılmasını istiyorum ama bir türlü başaramadım. Böyle bir şeyi nasıl yapacağım hakkında biraz acil bir yardıma ihtiyacım var.

Özetle amacım,  kullanıcı,  adı ve şifresini girip masaüstünü gördüğü anda bağlan ekranı masaüstüne otomatik gelsin. Kullanıcıya sadece IP girip bağlan butonuna basmak kalsın.

Sistem : Debian 6.0.4 squeeze ve sistem usb'den boot yapıyor.

Gönderildi : 04/05/2012 00:19

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

update-rc.d servicename defaults

ile dener misin 

Gönderildi : 04/05/2012 03:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar mesela windows'ta bir bat dosyası hazırlayıp başlangıç programlarına attığınızda pc'yi açıp sisteme giriş yaptığınız anda otomatik çalışması gibi, bende Debian 6.0.4'te remmina adlı uzak masaüstü programınıın "IP girip bağlan dediğimiz penceresinin" başlangıçta otomatik açılmasını istiyorum ama bir türlü başaramadım. Böyle bir şeyi nasıl yapacağım hakkında biraz acil bir yardıma ihtiyacım var.

Özetle amacım,  kullanıcı,  adı ve şifresini girip masaüstünü gördüğü anda bağlan ekranı masaüstüne otomatik gelsin. Kullanıcıya sadece IP girip bağlan butonuna basmak kalsın.

Sistem : Debian 6.0.4 squeeze ve sistem usb'den boot yapıyor.

gNome kullanıyorsanız start kısmına eklemeniz gerekiyor. Start scripleri içine ekleyeceksiniz, kullanıcının bağlan demesine gerek yok otomatik olarak bağlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 06/05/2012 05:01

Paylaş: