Forum

Ubuntu Boot Sorunu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ubuntu Boot Sorunu ..

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
640 Görüntüleme
(@BurakOZDEMIR)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Sitenizle yeni tanışmış olan birisi olarak aranıza katılmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.

Sormak istediğim ilk sorunumu gelince; 🙂

Vista kurulu olan sistemimle birlikte ubuntu yu her defasında cd den başlatmak yerine kurmak istedim. Kurulumu başarıyla tamamlamama rağmen sistem açılışında Vista veya Ubuntu dan hangisi ni kullanmak istediğimi sormaksızın default olarak Vista başlıyor ..

Konu hakkında bilgisi olan varmıdır?

Teşekkürler,

Burak OZDEMIR

Gönderildi : 22/02/2008 18:54

(@BurakOZDEMIR)
Active Member
Konu başlatıcı

İlk önce Vista kurulumunu yaptım ..

Gönderildi : 22/02/2008 19:15

(@erkanak)
Gönderiler: 48
Trusted Member

slm vista kurulu sisteme ubuntu kurmak istedigii belirtmissin. linux kurarken swap icin ayri bir partition isteyecek olmazsada olur ama sorun cikarir sana sen bunun icin ram in mesela 512 mb ise 1 gm lik bir swap partiton olustur. ve linux kurulumunu oyle yap linux grup bootloader manager vista yi sorunsuz gormektedir kurdukdan sonra cd yi cikarmayi unutursan herseferinde live cd den acacakdir unutma ...

Gönderildi : 22/02/2008 19:16

(@BurakOZDEMIR)
Active Member
Konu başlatıcı

Swap olarak 940mb alan bırakmıstım. Kurulumdan sonra cd yi cıkardım.

Aynı anda bir arkadasımla beraber aynı sartlarda kurulum yaptık, onda bir sorun yasanmadı ancak bende yasandı 🙂

Gönderildi : 22/02/2008 19:18

(@erkanak)
Gönderiler: 48
Trusted Member

normalde sorun cikmamasi lazim . linux root icin ayri swap icin ayri bir partition verdiysen sorunsuz islemesi lazim. eger hep vista aciliyorsa vista bootloader diye bir program ara ve onun ile yapilandirmalarini yap ama önceden kopmle sistem yedegi almani öneririm.

Gönderildi : 22/02/2008 19:21

(@BurakOZDEMIR)
Active Member
Konu başlatıcı

tamam.. tesekkur ederim 😉

Gönderildi : 22/02/2008 19:25

Paylaş: