Forum

PFSense download se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PFSense download seçenekleri

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@Murat_Yilmaz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

bu gün buradan http://mirror.qubenet.net/mirror/pfsense/downloads/ pfsense 2.0 ı indireyim dedim.  Çok sayıda seçenek var. 1g, 2g, 4g  nedir. Basit mantıkla ram miktarı olarak düşündüm ama başka bir amacı varmıdır?

Gönderildi : 26/09/2011 00:08

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

indirmeniz gereken

pfSense-2.0-RELEASE-i386.iso.gz 

Gönderildi : 26/09/2011 13:07

(@Murat_Yilmaz)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

indirmeniz gereken

Bende bu paketi indirdim. ama neden 2 g yazan seçeneği indirmemiz gerektiğini yazmamışsınız. Farklı bir ortamda diğer seçenklere ihtiyaç duyulabilir. 

Gönderildi : 26/09/2011 22:01

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

(@receporan)
Gönderiler: 13
Active Member

pfsense programını linux kurulu bir makinaya kursak,linux kurulu makinaya 3 tane ethernet taksak,bu makinayada 2 tane internete bağlı modemden ayrı ayrı kablo çeksek,son kalan ethernet den birtane kablo swichlere çeksek,bağlantıda otomatik yük dengesi oluşurmu,yada makianaya el ile ip atamak gerekirmi ? 

Gönderildi : 13/04/2013 14:10

(@receporan)
Gönderiler: 13
Active Member

linux hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim,sadece 1 makinaya linux kurdum çözmeye çalışıyorum,1 ay a kadar 2.bir internet hattı çıkartıp bu yük dengesini oluşturmam gerekiyor,anlıycanız iki hattı birleştirmek istiyorum,2 haftadır bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaş çıkmadı..

Gönderildi : 13/04/2013 14:16

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

indirmeniz gereken

Bende bu paketi indirdim. ama neden 2 g yazan seçeneği indirmemiz gerektiğini yazmamışsınız. Farklı bir ortamda diğer seçenklere ihtiyaç duyulabilir. 

Merhaba PFSense'yi normal Hardisk üzerinde çalıştırdığınız gibi Flash Disk,SSD Kartlar ve kurulum yapmadan CD olarak'ta kullanabiliyorsunuz. Önerilen Hardisk üzerinde kurulum yapmanız. Ondan dolayı arkadaş size hangi iso dosyasını indirmeniz gerektiğini söylemiş. 

Gönderildi : 13/04/2013 16:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

linux hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim,sadece 1 makinaya linux kurdum çözmeye çalışıyorum,1 ay a kadar 2.bir internet hattı çıkartıp bu yük dengesini oluşturmam gerekiyor,anlıycanız iki hattı birleştirmek istiyorum,2 haftadır bu konuda bana yardımcı olacak bir arkadaş çıkmadı..

Merhaba ;

PFSense üzerinde Load Balancer özelliği bulunmaktadır. 2 WAN ınterface ve 1 lan interface ile bu işi çözebilirsiniz. Site'de bununla ilgili bir çok makale mevcut PFSense Load Balancer olarak aratırsanız sonuca ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 13/04/2013 16:50

Paylaş: