Forum

Linux image alma hk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux image alma hk;

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
1,523 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iki adet Centos 4 kurulu makinam var. Üzerlerinde squid ve postfix kurulu. Acronis ile image larını alıcam. Windows üzerinde çok test ettim ama linux bir sunucuyu hiç image almadım. Herhangi bir sorun çıkıyor mu ? Ve ya tavsiye edeceğiniz başka bir image alma yöntemi war mıdır? (Bu arada sunucular DMZ te olduğu için usb disk e image alıcağım.)

Tşkler....

Gönderildi : 20/07/2011 17:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Redo Backup programını deneyebilirsiniz :

http://redobackup.org/  

Gönderildi : 20/07/2011 20:09

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Redo Backup programını deneyebilirsiniz :

http://redobackup.org/  

Sanırım ücretsiz bu program. Peki SID oluşturmama gerek var mı? Mesela G4L image almadan SID oluşturup bi de boş olan tracklar i silip image alıyordum. Bu program acronis ve ghost gibi mi acaba?

Gönderildi : 21/07/2011 19:43

(@Anonim)

Selamlar,

Redo Backup yazılımı ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Acronis, Ghost ve benzeri yazılımlar bir sabit diskin sektörlerini okuyarak yedekleme yaparlar. Redo Backup da aynı yöntemi kullanıyor. Grafik arayüz yanında komut satırı desteği de sunan bu programla ilgili olarak destek almak için :

http://sourceforge.net/projects/redobackup/forums  

Gönderildi : 23/07/2011 15:02

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Amanda Backup ile denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 25/07/2011 03:53

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar iki adet Centos 4 kurulu makinam var. Üzerlerinde squid ve postfix kurulu. Acronis ile image larını alıcam. Windows üzerinde çok test ettim ama linux bir sunucuyu hiç image almadım. Herhangi bir sorun çıkıyor mu ? Ve ya tavsiye edeceğiniz başka bir image alma yöntemi war mıdır? (Bu arada sunucular DMZ te olduğu için usb disk e image alıcağım.)

Tşkler....

Sistem fark etmeksizin " http://www.clonezilla.org/ "

Gönderildi : 31/07/2011 22:57

(@Anonim)

Merhabalar;
Bu konu başlığı açılmışken bende bir şey sormak istiyorum. 500 gb lik hdd nin 250 gb debian ve swap icin ayrilmis kalan bolum kullanılmıyor.Bunun imajını alıp 250 gb lık hdd ye sahip bir sisteme kurmak istiyorum. Clonezilla ile denedigimde backup ve restore, butun asamalar tamamlanıyor fakat kurulan sistem kernel imajını bulamıyorum seklinde bir hata verip calismiyor. Redobackup ise alınan imajı restore etmek istedigimde disk buyuklukleri uyumsuz deyip kalıyor. Buyuk diskten daha kucuk alana sahip bir diske image alıp aktarım yapabilmek icin nasıl bir yontem uygulamalıyım?
Tesekkurler..

Gönderildi : 31/07/2011 23:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar;
Bu konu başlığı açılmışken bende bir şey sormak istiyorum. 500 gb lik hdd nin 250 gb debian ve swap icin ayrilmis kalan bolum kullanılmıyor.Bunun imajını alıp 250 gb lık hdd ye sahip bir sisteme kurmak istiyorum. Clonezilla ile denedigimde backup ve restore, butun asamalar tamamlanıyor fakat kurulan sistem kernel imajını bulamıyorum seklinde bir hata verip calismiyor. Redobackup ise alınan imajı restore etmek istedigimde disk buyuklukleri uyumsuz deyip kalıyor. Buyuk diskten daha kucuk alana sahip bir diske image alıp aktarım yapabilmek icin nasıl bir yontem uygulamalıyım?
Tesekkurler..

Bu tür bir sorunla hiç karşılaşmadım. Fakat backup alınırken dosyada sorun oluyor olabilir.

Gönderildi : 31/07/2011 23:58

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhabalar;
Tesekkurler..

Acronis denediniz mi?

Gönderildi : 01/08/2011 11:59

Paylaş: