Forum

bir proxy tavsiyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

bir proxy tavsiyesi

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selamlar,

bana tavsiye edebileceğiniz bir linux dağıtımı ve kullanacağım bir proxy önerebilirmisiniz yani tmg kullanıyoruz ama tmg yerine bir open source proxy kullanalım diyorum fikir verirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 17/07/2011 04:01

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member

pfsense

Gönderildi : 17/07/2011 04:59

(@ugur-acikgoz)
Gönderiler: 94
Estimable Member

endian veya pfsense kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 17/07/2011 13:10

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

endian veya pfsense kullanabilirsiniz.

endian kurdum fakat black liste web siteleri ekledim bir türlü black liste yazdığım web siteleri engellemedi bende vazgeçtim pfsens ise bir garip geldi network kartları  görmedi oda bir garip geldi 🙂

Gönderildi : 18/07/2011 00:58

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

endian da yeni bir access policy oluşturman lazım. pfsense de ise squid ve squidgard paketlerini kurup istediğin gibi yasaklama yapabilirsin sitede yeteri kadar döküman mevcut ikisiylede alakalı

Gönderildi : 18/07/2011 02:25

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

endian da yeni bir access policy oluşturman lazım. pfsense de ise squid ve squidgard paketlerini kurup istediğin gibi yasaklama yapabilirsin sitede yeteri kadar döküman mevcut ikisiylede alakalı

endian hazır kuruluydu bende defaulttaki acces policyden yapıyordum şimdi bir yeni olşturup denicem.

Gönderildi : 18/07/2011 12:36

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

tam menüyü hatırlamıyorum acces policy deki rule da filtre seçmen gerekiyor yani acces policyde rule yazarken kullanıcılar seçtiğin filtreyi kullanacak ve engelleme yapabileceksin

Gönderildi : 18/07/2011 13:44

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam o sorunu aşdım birde live mesenger nasıl kapatırım bunu öğrenmek istiyorum birde kullanıcıların hangi sitelere girmiş bunları nasıl logluyorum bir baktım ama 24 saat geçmeden rapor vermiyormuş bu raporları real time nasıl görürüm birşey daha var cache özelliğini nasıl kaparım.

Gönderildi : 18/07/2011 14:54

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

msn için firewall rule dan 6891 den 6900 e kadar olan portlar ve 901-1863 nolu portları kapatmalısınız. ayrıca messenger.hotmail.com messenger.services.live.com mpa.one.microsoft.com tr.msn.com gateway.messenger.hotmail.com gateway.edge.messenger.live.com 0.r.msn.com talk.google.com talkx.l.google.com chatenabled.mail.google.com gateway.edge.messenger.live.com account.live.com bu adresleri de weeb filtreden engelleyin

Gönderildi : 18/07/2011 21:32

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

bu linki de deneyiniz  http://www.cozumpark.com/forums/thread/184914.aspx

Gönderildi : 18/07/2011 21:36

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

bişey daha sorcam active directory entegre etmek istiyorum ve kullanıcı bazlı raporlamak istiyorum raporları ip bazlı veriyorki bazen bazı ipler başkalarına geçebiliyor. bunu nasıl yapabilirm

Gönderildi : 19/07/2011 02:10

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Uğur hocam sesin çıkmıyordu, unuttun bizi oralarda, Endian görünce çıktın ortaya 🙂 . Seni buralardada görmek çok güzel.

Uğur hocam bu konuda ne diyorsa onu uygulayabilirsiniz takıldığınızda yardımcı olacaktır mutlaka.

Bende sayesinde sıkı bir PfSense ve Endian meraklısı fanatiği oldum, Kendisine Linux dünyasının kapısını aralayıp içeri şöyle bir bakmamı sağladığı için çok teşekkür ederim huzurlarınızda.

Bu konuda önerim donanımınıza hangisini sorunsuz kurabiliyorsanız onu kurun kullanın bence. Endian arayüzü daha anlaşılır ve aradığını bulmak kolay gibi geliyor sanki.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/07/2011 02:10

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ya AD entegrasyonu yapıcam dc nin fqdn ip sin verdim kabul etti sonra domain admin bilgilerini girince kabul ediyor ama sayfa boşluğa düşüp öylece giriyor yanlış şifre girince yanlış şifre diyor ama doğru şifreyi girincede öylece bekliyor sonra ben refresh yapınca  user name ve pass ekranı boş geliyor burayı aşan varmı sizde endian fw de ben endan kurucam defaulttada ayar yapmadan msn kapalı geldi denedim live mesenger kapalıydı sevindim çalışmadı.

Gönderildi : 19/07/2011 03:28

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

daha önce ad entegrasyonu yapmadığım için bu hatayla ilgili net birşey söyleyemiyorum google dan biraz araştırırsanız çözeceğinizi tahmin ediyorum.

Gönderildi : 19/07/2011 22:14

(@ugur-acikgoz)
Estimable Member

Uğur hocam sesin çıkmıyordu, unuttun bizi oralarda, Endian görünce çıktın ortaya 🙂 . Seni buralardada görmek çok güzel.

Uğur hocam bu konuda ne diyorsa onu uygulayabilirsiniz takıldığınızda yardımcı olacaktır mutlaka.

Bende sayesinde sıkı bir PfSense ve Endian meraklısı fanatiği oldum, Kendisine Linux dünyasının kapısını aralayıp içeri şöyle bir bakmamı sağladığı için çok teşekkür ederim huzurlarınızda.

Bu konuda önerim donanımınıza hangisini sorunsuz kurabiliyorsanız onu kurun kullanın bence. Endian arayüzü daha anlaşılır ve aradığını bulmak kolay gibi geliyor sanki.

Saygılarımla.

teşekkür ederim recep hocam:) konu internet güvenliği ve açık kaynaklı yazılımlar olunca tutamıyorum kendimi:) 

Gönderildi : 19/07/2011 22:15

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki bu endian fw de bantwith sınırlaması nasıl yaparım  ??

Gönderildi : 20/07/2011 16:46

(@barisinceisci)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Yeterli seviyede bilginiz var ise ; Centos + Squid + Dansguardian

Gönderildi : 23/07/2011 02:14

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

endian şuan iyi ya ve şirkette kullanılıyor hem kolay hemde sağlam çalışıyor teşekkürler hepinize.

Gönderildi : 26/07/2011 02:22

Paylaş: