Forum

Linux Samba Server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Linux Samba Server otomatik program destekliyicisi.

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Arkadaşlar Elımde Linux sabma kurulu bi server  var  bana gelen  bilgisayarlara  otomatik program kurmak için server'e atabilcegim  bi program  dosyası lazım örnek; Bilgisayara  gerekli  tum programları kurmak istiyorum. winamp winrar gomplay vb programları otomatik tek tuşla kurmak istiyorum bunun için bilen yada kulanan arkadaslarım varsa bana tavsiyede  buluna bilirmı?aynı zamanda Otomatik Driver  Kurmak  Programıda  bulsam server ağ üzerinde driver  tanıtma  Şansım Olur Mu? 

Tşk ederim  Simdiden..

Gönderildi : 27/06/2011 13:04

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

Yapmak istediğiniz tam olarak nedir. Samba server file server olarak çalışıyor sizin yapmak istediğiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 27/06/2011 13:15

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yapmak istediğiniz tam olarak nedir. Samba server file server olarak çalışıyor sizin yapmak istediğiniz

kolay gelsin

Merhaba  Mehmet  Hocam;

Şimdi  bi Teknik Servis Düşünün Server samba Kurulu Bi Server  Var ( Depo amaçlı Kulanılan) Teknik servise Sistem Kurulumu İçin gelen Bilgisayar işletim sistemleri Xp Win7 Vista fark etmez Ben Bu Sistemlere  ağ Üzerinde otomatik program Kurmak istiyorum. Sağlam ve Çalişir Otomatik Program Arıyorum.. Aynı zamanda kurulu olan sistemlere ağ üzerinden driverde tanıtmak istiyorum Hazır otomatik Kurulum Programı aramaktayim.

Gönderildi : 27/06/2011 13:22

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba;

Anladığım kadarı ile yapmak istediğiniz servise gelen bilgisayarlara Samba Server üzerine atmış olduğunuz programları otomatik kurmak isitiyorsunuz uzaktan siz samba server ile gönderemezsiniz fakat windows exe olduğu için Samba Server üzerine önceden 3 . party bir program ile Aoturun bir Cd veya Driver artık nasıl oluşturur iseniz bunu Samba Server üzerinden kurabilirsiniz. 

kolay gelisn

Gönderildi : 27/06/2011 13:30

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mehet Hocam;

Onu Biliyorum Fakat  Suanda Onerebileceginiz Otomatik Program  Ve Driver var mı Elımde Olanlar İşime yaramıyor. Ve Vürislü. Sizin Önere bileceginiz  bi Program Varmı?

Gönderildi : 27/06/2011 13:35

(@mehmet.demir52)
Reputable Member

Merhaba;

3. party olarak böyle birşey ile hiç uğrrasmadım bu konuda yardımcı olamayacagım

kolay gelsin

Gönderildi : 27/06/2011 17:24

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tşk Ederim.. Mehmet Bey.

Farklı Arkadaşların Bilgisini Ve yorumlarını Beklerim.. Kolay gelsın..

Gönderildi : 27/06/2011 17:36

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yukarda belirtmıs Oldugum Sorunun   Çözumu ile ilgili Yardımcı Olabilecek Arkadas aramaktayim: ) Tşk Ederim..

Gönderildi : 29/06/2011 12:56

(@aydinyavas)
Gönderiler: 120
Estimable Member

merhaba,

bu şekilde benim aklıma network üzerinden daha önceden hazırlanmış imajları atmak geliyor. clonezilla server edition'u bir inceler misiniz?

http://clonezilla.org/clonezilla-SE.php

kolay gelsin.

Gönderildi : 01/07/2011 13:01

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Merhaba;

Yukarda belirtmıs Oldugum Sorunun   Çözumu ile ilgili Yardımcı Olabilecek Arkadas aramaktayim: ) Tşk Ederim..

🙂

Gönderildi : 01/07/2011 16:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba;

Mehaba Sidar,

Bunun için Microstun scrip dilini öğrenmek gerekiyor. Bu şekilde bir program olsa da belli başlı programlarla kısıtlı olacaktır. Hemen hemen her programın kendince kurulum kısıtlamaları var ayrıca kuracağın programında bu tür bir yapıya uygun olması gerekmektedir.

Bu tür bir yapı için otomatik cd hazırlama sitelerini kontrol etmen lazım, orda verilan kodlarda cd rom yerine ağ üzerindeki paylaşımı göstereceksin. Her program için hazırlanmış scripleri ardışık olarak ekleyip tek scrip yapacaksın.

Çok eskiden sistemci olarak çalıştığım zamanlarda programların konsol kurulumları olmadığı için bir macro programı ile bir makinada yaptığım işlemleri kaydedip her seferinde aynı makroyu çalıştırarak aşmıştım bu işi.

Gönderildi : 18/07/2011 07:12

Paylaş: