Forum

postfix mail gitmiy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

postfix mail gitmiyor

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@mavideniz56)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar postfix mail sunucumuzda mailler geliyor fakat mailler gitmiyor.  bunun nedeni dns olabilirmi?

Gönderildi : 12/07/2010 02:18

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

dns de olabilir, ayarlarda da problem olabilir. relay yapacak şekilde bir ayar yapıldıysa, mailleri başka bir sunucuya transfer etmeye çalışıyor da olabilir. bu, bir anda çıkan bir sorun mu yoksa yeni yapılandırdığınız bir sunucuda bulunan bir sorun mu? 

Gönderildi : 12/07/2010 04:33

(@mavideniz56)
Trusted Member
Konu başlatıcı

herhangi bir yere relay yapılmadı. bu sorun son günlerde çıktı.syslogu takip ediyorum. mail attığım zaman şu hatayı alıyorum orada.

mail /USR/SBiN/CRON[7616]: (root) CMD (  [ -d /var/lib/php5 ] && find /var/lib/php5/ -type f -cmin +$(/usr/lib/php5/maxlifetime) -print0 | xargs -r -0 rm)
mail /USR/SBiN/CRON[7618]: (root) CMD (  [ -d /var/lib/php4 ] && find /var/lib/php4/ -type f -cmin +$(/usr/lib/php4/maxlifetime) -print0 | xargs -r -0 rm)

php4 ile php5 çakışmasımı acaba. öyle ise php5 i nasıl kaldırıp php4 kurabilirim. 

Gönderildi : 12/07/2010 04:44

(@mgezer)
Gönderiler: 8
Active Member

Maille php nin alakası yoktur 🙂

Neyse tam olarak nasıl mail göndermeye calıştığından bahsedebilirmisin. Ayrıca mail gitmiyorsa mutlaka sana sunucundan neden gitmediğine dair bir mail gelmesi lazım. Eğer ingilizcen varsa

http://www.village-elder.com/blog/archives/1-How-to-test-a-mail-server-by-sending-mail-with-telnet.html 

adresine bir bak. genelde ben mail gitmeme problemi o yöntemle çözerim. Eğer ingilizcen yoksa tekrar buraya yaz. ben sana uzun test açıklaması yapayım.

Kolay gelsin

Gönderildi : 12/07/2010 13:56

(@mavideniz56)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam telnet ile bağlanıyorum. mail atmaya çalışıyorum. fakat o an 502 5.5.2 command not recognized hatası alıyorum.

Gönderildi : 12/07/2010 14:09

(@mgezer)
Gönderiler: 8
Active Member

Kullanmış olduğun Linux dağıtımı nedir?

ayrıca özelden bana postfix konfigrasyon dosyanı yollayabilirmisin?

Gönderildi : 12/07/2010 15:00

(@mavideniz56)
Trusted Member
Konu başlatıcı

debian 4.0. reverse dns hatası veriyor. bu sitede test yaptığım zaman Reverse DNS is BAD for IP address: hatası alıyorum. bütün ayarlara baktım bir sorun göremedim :((

Gönderildi : 12/07/2010 18:02

(@mavideniz56)
Trusted Member
Konu başlatıcı

mailler localde gidiyor fakat evde bağlandığım zaman gitmiyor. ben işyerinde istediğim yere mail atabiliyorum . fakat evden yollamıyor maalesef :((( bunun sebebi ne olabilir?

Gönderildi : 14/07/2010 23:33

(@mavideniz56)
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yokmu yardımcı olabilecek biri. maillerin localde gidip evde gitmediğini söyleyebilecek bir arkadaş yokmu :(((

Gönderildi : 19/07/2010 13:22

Paylaş: