Forum

Squid ve SquidGuard...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Squid ve SquidGuard ayarları

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
756 Görüntüleme
(@gokhak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

5651 yasası için pfsense üzerine Squid ve SquidGuard eklentilerini yükledim ve http://www.shallalist.de/Downloads/shallalist.tar.gz dosyasını ekledim, her adrese aow dedim ve chat gibi bazı yerlere deny dedim, bundan sonra proxy ayarlarından transparent proxy ayarlarını aktif hale getirdim, fakat client üzerinden interrnete girebiliyorum, eğer bağlantı ayarlarını proxy adresini yazıp internete girmek istersemde bütün adresleri blokluyor, dolayısıyla içerik filtreleme ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor.

Gönderildi : 17/04/2010 23:09

(@mucahidyardim)
Gönderiler: 192
Estimable Member

Merhabalar

Pfsense nin kullandığınız versionu nedir ? Ayrıca 1.2.3 ise aynı sorunu yaşamanız normal aslında. Pfsense de bu tarz durumlar yaşanıyor, bende yaşadım. Sorunun çözümü için ise, pfsense de paket yöneticisinden kurduğunuz squid 2.7.x oluyor. Ben konsol tarafından 2.6 versionu yükleyip sorunu çözdüm. Sizde deneyebilirsiniz.

http://www.squid-cache.org/

Kolaylıklar

Gönderildi : 18/04/2010 19:57

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Allow yerine White seçeneği seçip dener misiniz ?

Gönderildi : 19/04/2010 00:53

(@gokhak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

transparent proxy uzerindeki bütün clientlara izin ver seçenegini işaretlememişim, onu işaretleyince sorun duzelid, yardımlarını için teşekkür ederim. Bu arada Evet pfsense 1.2.3 ve squid versiyonu 2.7 oldugu için onu yukleyebildim, 2.6 yı bulamadım, umarım bunda sorun cıkmaz tekrar

Gönderildi : 20/04/2010 00:23

(@TanerARSLAN)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Aynı sorun bende de var ama sizin söylediğiniz gibi yaptım aşamadım acaba başka bir değişklikmi yapmam gerekiyor?

* Rules da net çıkışını ayarladım,

* Client ların ( Sadece Alias tanımlı olanlar ) Net çıkışı var

* Proxy Server trafında bir ayar yapmadım sadece defaul kurulum yaptım

* Proxy Filter kısmında ise blacklist güncellemesini URL üzerinden yaptırdım,bildiğim ayarları yaptım servisleri start ettim ama filitreleme yapmıyor

Acaba nereyi atlamış olabilirim?

Gönderildi : 01/06/2010 19:38

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Aynı sorun bende de var ama sizin söylediğiniz gibi yaptım aşamadım acaba başka bir değişklikmi yapmam gerekiyor?

* Rules da net çıkışını ayarladım,

* Client ların ( Sadece Alias tanımlı olanlar ) Net çıkışı var

* Proxy Server trafında bir ayar yapmadım sadece defaul kurulum yaptım

* Proxy Filter kısmında ise blacklist güncellemesini URL üzerinden yaptırdım,bildiğim ayarları yaptım servisleri start ettim ama filitreleme yapmıyor

Acaba nereyi atlamış olabilirim?

Proxy Server kısmında Access Control'de, ip aralalıklarını tanımladınız mı ? 

Gönderildi : 12/07/2010 22:03

Paylaş: