Forum

fedora core 5 i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fedora core 5 için backup

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
398 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

cümleten kolay gelsin arkadaşlar..
fedora core 5 server olarak kullandığımız bir sistemin acronis true image veya herhangi 3.party bir programla veyahut herhangi bir şekilde imajını almak ve daha sonradan bir sorun oluşursa bu imaj veya backup ile geri yüklemek istiyorum... Öncelikle bunu yapabiliyormuyum..yapılabiliyor ise nasıl yapmam gerektiği ile ilgili bilgi alabileceğim bir kaynak veya yardımcı olabilecek varmı ...."acronis true image server 8.0 for linux" ile denedim ancak howtoinstall kısmında fedora 1 ,2 ve 3 için destek verdiği yazıyor.. backup veya server ın imajını aldıktan sonra geri yüklemeyide nasıl yapabilirim..acronis olursa daha kolay tabi....
şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar......

Gönderildi : 29/04/2008 12:29

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Fedora için hiç denemedim ama Acronis True Image Echo for Linux destekliyorum. Daha önce Acronis kullandıysa yedek ve geri yükleme işlemi gayet basit. Buradan da desteklediğini inceleyebilirsin.

Gönderildi : 29/04/2008 12:54

(@alikemalturker)
Gönderiler: 1016
Noble Member

crontab e dump yada tar backup lacak bir script yerleştirebilirsen onu da tape backup a yazarsan cron a da hergün şu saatte yap diyebilirsen olur. Nette bu tür scriptler var. Başka hiçbirşey ihtiyacın yok..

Ben şöyle yapardım...Makinemin en son halinin dd yada ghost ile aynı boyutta olan başka bir HDD ye alır bir kenara koyardım daha sonra da yukarıda dediğim script ile gerekli klasörlerin yedeğini alırdım. Birşey olursa elimde en son hali ile sistemin kendisi olur ve en son backup olurdu..Boşuna ticari yazılımlara para vermeyin.. Linux özgürlüktür...

Kolay gele 

Gönderildi : 19/05/2008 20:40

Paylaş: