Forum

linux yada unix ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

linux yada unix üzerinde yapılandırılacak uygulamalar

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

sistemim tamamiyle windows tabanlı,sql 2005 ve express kullanıyorum,dc,adc ,isa 2006 ve 2 adet terminal server .

Şu an bir server'ım boşa çıkmış durumda ve yavaş yavaş linux'a ısınmam gerektişini düşünüyorum.Bu server'ı linux olarak yapılandırmak istiyorum ama üzerinde nasıl bir uygulama çalıştırabilirim onu bilemiyorum. Birşekilde elimde frsat varken bu konudada en azından ön bilgi elde edebilecegim kadar kurcalamak istiyorum.Sizce ilk olarak ne yapabılırım hangı uygulama çalıştırabilirim linux-unix uzerinde sistemime ne ekleyebilirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 29/01/2010 00:49

(@omeralbayrak)
Gönderiler: 203
Estimable Member

merhaba

öncelikle şunu belirtmek isterim spesifik microsoft uygulamaları dışında opensource olarak her uygulamayı çalıştırabilirsiniz. burada yapmanız gereken neye ihtiyacınız olduğu ya da neleri merak ediyor/araştırmalarınızı hangi kategori üzerinde yoğunlaştırmak istiyorsunuz.

Linux/Unix/BSD sistemlerde router,gateway,anti-malware server,mail,web,dosya sunucusu,güvenlik katmanları, network sistemleri,multimedia paylaşım sistemleri,oyun sunucuları,load balancerlar, güvenlik araştırma geliştirme sistemleri, yazılım uygulama ve geliştirme sistemleri, vs... bu liste daha da uzar gider.

dediğim gibi öncelikle ne yapmak istediğinizi belirleyin gerisi bir şekilde gelir.

şimdiden kolay gelsin.umarım daha da ileri seviyede bu merakınız artar

Gönderildi : 29/01/2010 02:28

(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member

merhaba

öncelikle şunu belirtmek isterim spesifik microsoft uygulamaları dışında opensource olarak her uygulamayı çalıştırabilirsiniz. burada yapmanız gereken neye ihtiyacınız olduğu ya da neleri merak ediyor/araştırmalarınızı hangi kategori üzerinde yoğunlaştırmak istiyorsunuz.

Linux/Unix/BSD sistemlerde router,gateway,anti-malware server,mail,web,dosya sunucusu,güvenlik katmanları, network sistemleri,multimedia paylaşım sistemleri,oyun sunucuları,load balancerlar, güvenlik araştırma geliştirme sistemleri, yazılım uygulama ve geliştirme sistemleri, vs... bu liste daha da uzar gider.

dediğim gibi öncelikle ne yapmak istediğinizi belirleyin gerisi bir şekilde gelir.

şimdiden kolay gelsin.umarım daha da ileri seviyede bu merakınız artar

üstad süpersin 🙂

Gönderildi : 29/01/2010 11:52

Paylaş: