Forum

Metronet - Firewall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Metronet - Firewall ayarları

22 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,192 Görüntüleme
(@Gokhanucar34)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba ben su anda otelde  ttnet adsl kullanıyorum ve fortigate firewall var yakin zamanda metronet gececegiz acaba geçişte firewall uzerinde ne gibi ayarlar yapmam lazim yardi.ci olurmusunuz Teşekkürler

Gönderildi : 22/06/2013 00:04

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

fortigate üzerindeki aynı wan interfacei kullanacaksanız, yapılandırmanızı metrodan size sağlanan sabit ip, subnet mask ve ağ geçidi ile değiştirirseniz başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Gönderildi : 23/06/2013 16:21

(@aliguven)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Merhaba ben su anda otelde  ttnet adsl kullanıyorum ve fortigate firewall var yakin zamanda metronet gececegiz acaba geçişte firewall uzerinde ne gibi ayarlar yapmam lazim yardi.ci olurmusunuz Teşekkürler

Metroethernet için ISP switchinden size bakır bir kablo getirecektir. O kabloyu Fortigate'in WAN bacağına takacaksınız ve ISP'nin size vermiş olduğu ip'yi ve subnet mask'ı gireceksiniz. Routing sekmesinde de 0.0.0.0 0.0.0.0 gibi bir route yazıp gateway'i de ISP'nin size verdiği gatewayi kullanacaksınız.

Son olarak Policy sekmesinden Lan-->Wan'a doğru kural yazıp "enable NAT" checklistini işaretlemeniz gereklidir.

Gönderildi : 23/06/2013 19:03

Sayfa 2 / 2
Paylaş: