Forum

Parmak Okuyucular h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Parmak Okuyucular hak.

3 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
1,110 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Parmak Okuyucuların KVKK kapsamında ki yerini incelediğim de çok kararsız cevapların olduğunu görmekteyim.

• Parmak izi arka planda binary sayıya dönüştürülüp bir algoritma oluşturduğu için herhangi bir sorun teşkil etmediği de söyleniyor.
  • Ya da Kişinin açık rızası alınsa dahi parmak izi kaydının tutulmamasını söyleyen yazılarda mevcut.

Bu konuda görüşlerinizi merak etmekteyim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/06/2021 10:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Burada bu konuları uzmanına sormuştuk.

(11) KVKK Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Konular Bu Web Seminerinde? - YouTube

Parmak izi öz nitelikli kişisel veri olduğu için onun saklanması daha kritiktir. 

İlk yorum yalan neye döndüğü önemli değil sonuçta bu bilgiyi alıyorsun.

Açık rıza ile tutabilirsin ama tercih etmemeniz çok önemli. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/06/2021 11:00

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Gönderen: @atlantisegidek

Parmak izi arka planda binary sayıya dönüştürülüp bir algoritma oluşturduğu için herhangi bir sorun teşkil etmediği de söyleniyor.

Günün sonunda bu veriyi kullanarak benim sicil kartıma ulaşabiliyorsunuz. Saklanma şekli, formatı ne olursa olsun bu tekil veri beni işaret ediyor. Bu durumda kişisel veri olmuş oluyor. Sadece bana özel olması durumu ise bunu özel nitelikli kişisel veri haline dönüştürüyor. Verinin tutulması sorun değil ancak özel nitelikli kişisel veri kapsamında değerlendirip özel nitelikli kişisel verilerin saklanma koşullarına göre hareket etmelisiniz.

Gönderildi : 25/06/2021 08:53

Paylaş: